Aktualności - ogłoszenia 7 lutego 2016 wyświetleń: 1260

Ogłoszenia parafialne - V Niedziela w ciągu roku

PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
7 lutego 2016

1. W tę ostatnią karnawałową niedzielę słyszymy w Ewangelii słowa o cudownym połowie ryb i powołaniu Szymona. Są one wezwaniem dla nas, gdyż Pan Jezus i nas powołuje, byśmy stawali się rybakami ludzi – tymi, którzy innych przyprowadzą do Chrystusa  i Kościoła. Rozpoczynający się dzisiaj 49. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu a w środę czas Wielkiego Postu, niech zaowocują dobrymi postanowieniami i ich wierną realizacją. Od minionego czwartku wprowadzona została praktyka codziennego odmawiana różańca pół godziny przed Mszą św. przez wszystkich chętnych naszych parafian. Matka Boża podczas objawień fatimskich czy w Lourdes prosiła o codzienne odmawianie różańca. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  2. W najbliższą środę przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca czterdziestodniowy okres przygotowania paschalnego – okres Wielkiego Postu. Msze Święte z posypaniem naszych głów popiołem na znak pokuty odprawimy o godz.11.00 i 17.00.  Zachęcamy do licznego uczestnictwa oraz do podjęcia praktyk pokutnych w tym świętym czasie.W tym dniu rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o ducha pokuty w Kościele.
  3. Środa Popielcowa to dzień postu ścisłego obowiązującego wiernych między 18. a rozpoczęciem 60. roku życia (post polega na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych oraz na spożyciu jednego posiłku do syta oraz dwóch skromnych posiłków w ciągu dnia). Osoby starsze i nieco młodsze (które ukończyły 14 lat) są zobowiązane tego dnia do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
    Ponadto do postu ścisłego jesteśmy zobowiązani również w Wielki Piątek. Przypominamy także, że we wszystkie piątki roku obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  4. Pamiętajmy, że rozpoczynający się okres wielkopostny to tzw. czas zakazany, okres pokutny w Kościele. Powstrzymajmy się więc od hucznych zabaw, tańców i dyskotek.
  5. Czwartek, 11 lutego to liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Lourdes i Światowy Dzień Chorego. Podczas Eucharystii o godz.17.00 pomodlimy się za chorych i tych, którzy nimi się opiekują, jak również udzielimy sakramentu namaszczenia chorych wiernym przybyłym na Mszę św. Również w czwartek o godz. 21.00 nastąpi powitanie Symboli ŚDM w Choszcznie w kościele MNP, a o 21.30 uroczysta Msza Święta  z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych - pod przewodnictwem ks. aba Andrzeja Dziegi. Zapraszamy szczególnie młodzież do udziału w tych uroczystościach.
  6. W piątek natomiast rozpoczniemy nabożeństwa drogi krzyżowej, na które zapraszamy wszystkich parafian o godz. 16.30.
  7. Zarówno do odprawiania tych nabożeństw, jak i do pobożnego odmówienia w piątki Wielkiego Postu przed wizerunkiem Ukrzyżowanego modlitwy: Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu, przypisana jest możliwość uzyskania odpustu zupełnego. Możemy go ofiarować za siebie lub za zmarłych. Do jego uzyskania konieczne jest spełnienie następujących warunków: stan łaski uświęcającej, przyjęcie w tym dniu Komunii Świętej, modlitwa w intencjach Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego.
  8. Dziękuję za posprzątanie kościoła i złożenie ofiar na kwiaty pani Leńczuk Stanisławie, Wójcik Katarzynie i panu Zacharskiemu Jerzemu, a w tym tygodniu poproszę o posprzątanie świątyni mieszkańców ul. Ogrodowej bloku nr 34.
  9. Mija już drugi miesiąc po zmianie proboszcza w tutejszej parafii. Chciałbym poinformować Drogich Parafian o inwestycjach jakie już zostały podjęte w parafii i jakie w najbliższym czasie chcielibyśmy zrealizować.
    Na wieży kościelnej zostały umieszczone kuranty, w tym miejscu serdecznie dziękuje za składane ofiary na ten cel. Zabytkowy mechanizm zegara wieżowego przeszedł gruntowne prace konserwacyjne i po modernizacji, która nie naruszyła jego pierwotnej funkcji jest umieszczony na swoim miejscu. Zdjęcia tego mechanizmu są dostępne na stronie internetowej naszej parafii. Zakupiono nowe ornaty, biały i fioletowy, pozostałe ornaty zostały wyprane i odświeżone, zakupiono 45 sztuk specjalnych wieszaków na ornaty, pozłocone zostały i odnowione dwa kielich mszalne, zakupiono nowy trybularz. W tej chwili trwają prace związane z ociepleniem strychu na plebani, w najbliższym czasie, do dwóch tygodni, będą wymienione stare i zniszczone okna , jak również wymienione będą drzwi wejściowe w budynku parafialnym. O kolejnych inwestycjach będziemy sukcesywnie i regularnie informować naszych Drogich Parafian. Mam też propozycję, by w każdą drugą niedzielę miesiąca ofiary składane na tacę były ofiarami  przeznaczonymi na fundusz remontowo - budowlany. Dzisiaj serdecznie dziękuję za każdą złożoną ofiarę, która nie idzie na marne, a wykorzystywana jest w dobrym celu. Serdeczne Bóg zapłać.
  10. W dniach od 25 czerwca do 02 lipca br. organizujemy pielgrzymkę do Italii. Trasa pielgrzymki to: Wenecja - Padwa - Loreto - San Giovani Rotondo - Monte San Angelo - Lanciano - Manopello - Rzym - Asyż. Cena pielgrzymki - 1850 zł + 50  euro. Zainteresowanych i chętnych zapraszamy do zakrystii po szczegółowy program.
  11. Solenizantów i jubilatów zapewniamy o naszej modlitwie i życzliwości. Zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu.

aktualizowano: 2016-02-07