Aktualności - ogłoszenia 31 października 2020 wyświetleń: 690

Ogłoszenia parafialne - Wszystkich Świetych

WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH
1 listopada 2020

1. W dzisiejszą niedzielę Kościół wychwala Pana Boga za wszystkich świętych, oficjalnie kanonizowanych, i tych, którzy w cichości wiedli święte życie. To ci, którzy już opłukali swoje szaty we Krwi Baranka, którzy życiem zaświadczyli, że człowiek jest w stanie czynić i pomnażać dobro. Radujemy się i wierzymy, że są w domu Ojca i swoją modlitwą pomagają nam – jeszcze pielgrzymującym, abyśmy nie ustawali na drogach wiary. Dzięki świętych obcowaniu są naszymi orędownikami w niebie. Dzisiejsza uroczystość uświadamia nam też, że świętość jest dla wszystkich, dla każdego z nas. To od nas samych zależy, czy do tej świętości dążymy, czy jej pragniemy.
  2. Jutro przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, tzw. Dzień Zaduszny. Cmentarze przypominają nam o przemijaniu i kruchości ludzkiego życia, ale jako chrześcijanie ufamy, że i nasi bliscy zmarli, i kiedyś my sami, dołączymy do grona świętych i błogosławionych. Pamiętajmy, że nie ma „święta zmarłych”. W drugim dniu listopada Kościół wspomina Wszystkich Wiernych Zmarłych. Bliskość uroczystości Wszystkich Świętych i wspomnienie wszystkich zmarłych nie jest przypadkowe. Stanowimy bowiem jeden Kościół: my jesteśmy jeszcze Kościołem pielgrzymującym do nieba i walczącym z grzechem; święci są Kościołem tryumfującym, a zmarli przebywający w czyśćcu są Kościołem oczyszczającym się. Modląc się za zmarłych, pomagamy tym, którzy pokutują w czyśćcu. Ofiarujmy im dar modlitwy, zamawiając Mszę św., aby jak najszybciej mogli przebywać blisko Ojca w niebie.
  3. W poniedziałek, 2 listopada w naszym kościele będą sprawowane Msze Święte w następujących godzinach: 11.00 i 18.00. Po Mszy św. o godz. 11.00 w kościele odprawimy pięć stacji za zmarłych przewidzianych w modlitwach w tym dniu.
  4. Przez osiem pierwszych dni listopada (w tym roku wyjątkowo do końca miesiąca listopada) duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków odpustu, tzn.: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego. Niech nasza troska o zmarłych nie ogranicza się tylko do popularnych „wypominków”. Starajmy się być przy nich częściej i módlmy się za nich. Oni odwdzięczą się nam swoimi modlitwami i swoim wstawiennictwem przed Bogiem.
  5. Jako chrześcijanie pamiętajmy też o bezpieczeństwie i właściwym zachowaniu, jednak nie ulegajmy panice i psychozie strachu, kiedy w tych dniach panuje wzmożony ruch na drogach, na cmentarzach. Zwróćmy szczególną uwagę na dzieci i osoby starsze, aby świątecznej radości nie zakłóciły jakieś nieszczęścia.
  6. W środę podczas nowenny o godz. 18.00 nasze modlitwy kierujemy ku Matce Bożej. Powierzajmy Jej wstawiennictwu tych, którzy od nas odeszli do wieczności, oraz tych z naszej wspólnoty parafialnej, których Bóg powoła wkrótce do siebie.
  7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W naszych modlitwach w czwartek będziemy dziękować za dar Eucharystii oraz prosić o liczne i święte powołania kapłańskie, zwłaszcza podczas Mszy Świętej o godz. 18.00. W piątek będziemy przepraszać Boże Serce za brak miłości, za lekceważenie daru Bożego miłosierdzia podczas adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 i Mszy Świętej o godz. 18.00. W pierwszą sobotę miesiąca odwiedziny chorych i seniorów naszej wspólnoty parafialnej od godz. 09.00. Okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi w naszym kościele od godz. 17.00. W sobotę powierzymy naszą wspólnotę parafian, tych żyjących, ale i tych, którzy odeszli już do domu Pana, Tej, która jest naszą Królową. Uczynimy to zwłaszcza podczas pierwszosobotniego nabożeństwa po Mszy Świętej o godz. 18.00.
  8. Od 08 do 16 listopada odprawiać będziemy nowennę do Matki Bożej Rozwiązującej Węzły. Zawiązanie węzłów w niedzielę o godz. 17.30. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
  9. Bardzo serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła i złożenie ofiar na kwiaty paniom - Marii Czaja, Marii Kominowskiej, Zofii Oleksiak i Annie Zając. W tym tygodniu bardzo proszę o posprzątanie świątyni kolejne rodziny z ul. kolejowej.
  10. Przyszła niedziela to druga niedziela miesiąca, ofiary w tym dniu zbierane przeznaczone będą w całości na fundusz remontowo budowlany naszej świątyni i domu parafialnego.

W tym tygodniu patronują nam:

• 4 XI – św. Karol Boromeusz (1538-1584), biskup, wielki reformator Kościoła.

aktualizowano: 2020-10-31