Aktualności - ogłoszenia 18 czerwca 2023 wyświetleń: 143

Ogłoszenia parafialne - XI Niedziela Zwykła

JEDENASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
18 czerwca 2023

1. Ciągle trwa czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze, dziękujemy za miłosierdzie Boże i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach. Pamiętajmy, że Serce Jezusowe jest jedynym źródłem zdolnym rozgrzać serca ludzi do miłość Boga i bliźniego.
  2. Jak w każdą środę w naszym kościele wieczorną Eucharystię poprzedzimy Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.
  3. W piątek, 23 czerwca, będziemy obchodzili Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny. Wszystkich ojców ze swoimi najbliższymi zapraszam na specjalną Msze Świętą o godz. 18.00.
  4. W sobotę, 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Panu Jezusowi. Tę uroczystość rozpoczniemy już wieczorem w piątek Mszą Świętą wigilijną o godz. 18.00.
  5. Wielkimi krokami zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Przypominam dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, by było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu. Warto w modlitwach nie tylko prosić, ale i dziękować za otrzymane dobro, za przeżyty z Bogiem czas. Niech nie zabraknie tego dziękczynienia w nadchodzących dniach. Będziemy też prosić o dobre przeżycie czasu wakacji. Niech to będzie błogosławiony czas naszego wypoczynku, regeneracji sił, ale także duchowego wzrostu. Nawet w wakacje można wybrać się na rekolekcje czy pielgrzymkę, a odwiedzając ciekawe miejsca, zwłaszcza w świątyniach nie tylko podziwiać piękno, ale oddać cześć Panu całego stworzenia. Msza św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego w piątek o godz. 18.00
  6. Bardzo serdecznie dziękujemy za przygotowanie świątyni do liturgii niedzielnej i złożenie ofiary na kwiaty  paniom Barbarze Chiczewskiej, Elżbiecie Przybylskiej i Wiesławie Serafin. W tym tygodniu bardzo serdecznie prosimy o przygotowanie kościoła kolejne rodziny z ulicy Wiejskiej. Z serca płynące podziękowanie za złożone ofiary w wysokości 2 172,50 PLN na fundusz remontowo budowlany naszej świątyni i domu parafialnego.
  7. Przyszła niedziela jest ostatnią niedziela miesiąca, gdzie przy wyjściu z kościoła będziemy mogli złożyć dobrowolna ofiarę i podziękować pani organistce za uświetnianie grą i śpiewem naszych zgromadzeń liturgicznych.

aktualizowano: 2023-06-25