Aktualności - ogłoszenia 1 lipca 2018 wyświetleń: 811

Ogłoszenia parafialne - XIII Niedziela Zwykła

TRZYNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
1 lipca 2018

1. Jezus, Pan życia i śmierci, dokonując cudu wskrzeszenia umarłych, zapowiadał największy cud: własne zmartwychwstanie. Śmierć, która zawsze jest wielką tajemnicą sprawiającą cierpienie bliskich zmarłego, w świetle zwycięstwa odniesionego przez Zbawiciela nabrała nowego znaczenia. Jest bramą do życia wiecznego.
  2. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Tradycyjne nabożeństwa związane z tymi dniami odprawimy o stałych godzinach. Spowiedź św. w naszym kościele codziennie w tygodniu od godz. 17.00.
  3. W piątek przypada święto patronalne Apostolstwa Chorych. Jest to dawne wspomnienie Matki Bożej Uzdrowienia Chorych. Będziemy szczególnie modlili się za naszych chorych parafian podczas Mszy Świętej o godz. 18.00.
  4. Lipiec w dawnej tradycji Kościoła poświęcony był czci Przenajświętszej Krwi naszego Zbawiciela. Zachęcamy do indywidualnego odmawiania Litanii do Najdroższej Krwi Chrystusa Pana, którą możemy odnaleźć w modlitewnikach lub w internecie.
  5. Wszystkich uczniów, którzy rozpoczęli wakacje, polecamy opiece Matki Bożej. Zachęcamy do dobrego wykorzystania czasu w gronie rodziny i przyjaciół. Przypominamy, że nigdy nie powinno być wakacji od Pana Boga. Modlimy się o szczęśliwe i bezpieczne dni odpoczynku dla dzieci i młodzieży.
  6. W przyszłą niedziele 08 lipca na Mszy św. o godz. 11.00 rozpoczniemy Nowennę do Matki Bożej Rozwiązującej Węzły. Warto zawierzyć Maryi rozwiązanie „węzłów” naszych problemów, które bardzo często nosimy przez lata i przez które nie widzimy rozwiązania: węzły kłótni rodzinnych, nieporozumienia między rodzicami a dziećmi, brak szacunku, przemoc; węzły urazy między małżonkami, brak pokoju i radości na łonie rodziny, węzły lęku, węzły rozpaczy małżonków, którzy się rozeszli, rozkład rodziny, węzły bólu spowodowane przez dziecko, który się narkotyzuje, które jest chory, które opuściło dom lub się oddaliło od Boga; węzły alkoholizmu, węzły naszego życia i naszych bliskich, kochanych; węzły zranień fizycznych lub moralnych zadane przez innych, niechęć torturująca nas tak boleśnie: poczuciem winy z powodu dokonanej aborcji, nieuleczalnymi chorobami, depresją, bezrobociem, strachem, samotnością, niewiarą, pychą…. Wszystkie te węzły są w naszym życiu konsekwencją grzechu.
    Węzły naszego życia przygniatają nasze dusze, obalają nas, pozbawiają radości nasze serca, a nawet chęci życia. One oddalają nas od Boga, krępują nasze życie i wiarę, przeszkadzają nam rzucić się w ramiona miłującego Boga jak dzieci, by oddać Mu chwałę i uwielbienie. Maryja pragnie, żeby to się skończyło. Wychodzi nam na przeciw żebyśmy oddali Jej wszystkie nasze węzły. Ona je rozwiąże, jedne po drugich. Wołajmy do Maryi: „Ufamy Tobie, nasza Matko, możesz nam pomóc. Rozwiąż te supły życia”.
  7. Bardzo serdecznie dziękujemy za posprzątanie kościoła i złożenie ofiar na kwiaty państwu Annie Kacperskiej i Krystianowi Przebieracz. W tym tygodniu bardzo proszę o posprzątanie świątyni kolejne rodziny z ulicy Ogrodowej. W imieniu PZC bardzo serdecznie dziękuję za wsparcie finansowo akcji „Lato 2018” i złożenie na ten cel do puszek 646 zł 80 gr. Przyszła niedziel to druga niedziela miesiąca, ofiary zbierane na tacę w całości przeznaczone będą na fundusz remontowo budowlany naszej świątyni i domu parafialnego. Dług jaki jeszcze nam pozostał do spłacenia za remont dachu na plebanii to 12 000 zł. Niech Zbawiciel obficie błogosławi jubilatom i solenizantom w rozpoczynającym się tygodniu.

aktualizowano: 2018-07-01