Aktualności - ogłoszenia 4 lipca 2020 wyświetleń: 535

Ogłoszenia parafialne - XIV Niedziela Zwykła

CZTERNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
5 lipca 2020

1. Dziś przypada pierwsza lipcowa niedziela. Niech trwające wakacje i urlopy będą okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno ziemi przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej, która jest źródłem ożywczej łaski, przynosi pokój i zbawienie.
  2. W poniedziałek, 6 lipca, w liturgiczne wspomnienie błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej, przypada święto patronalne Apostolstwa Chorych, związane ze wspomnieniem Najświętszej Maryi Panny Uzdrowienia Chorych. Naszą modlitewną pamięcią obejmijmy tych, którzy starają się pomagać duchowo wszystkim chorym, cierpiącym i seniorom z naszej wspólnoty parafialnej.
  3. Podczas środowej nowenny o godz. 18.00, pamiętając w szczególny sposób o chorych i seniorach naszej wspólnoty parafialnej, powierzymy ich Matce Bożej.
  4. W sobotę, 11 lipca, obchodzimy święto Świętego Benedykta (480-547), opata, patrona Europy. Założony przez niego zakon benedyktynów przyczynił się do pogłębienia życia religijnego w Kościele, ale i szeroko rozumianej kultury. Z tej racji papież Święty Paweł VI w 1964 roku ogłosił Świętego Benedykta głównym patronem Europy. Ora et labora – Módl się i pracuj! – to sposób Świętego Benedykta na dobre chrześcijańskie życie. Do Polski benedyktyni przybyli wraz ze Świętym Wojciechem (†997). Najbardziej znanym opactwem benedyktyńskim jest u nas Tyniec.
  5. Nie zapominajmy też o tych, dla których lato jest czasem wytężonej pracy, zwłaszcza o pracujących na roli, na budowach, w szpitalach, transporcie, pozostających na koniecznych dyżurach. Módlmy się, aby Pan Bóg błogosławił w ich trudzie. Oni często pracują, aby inni mogli wypoczywać.
  6. Przyszła niedziela jest drugą niedziela miesiąca, taca w całości przeznaczona będzie na fundusz remontowo budowlany naszej świątyni i domu parafialnego. Obecnie trwają prace przy renowacji prezbiterium( cyklinowanie plus montaż balustrad ). W związku z tymi pracami Msze św. w tygodniu, do piątku włącznie, bedą sprawowane w kaplicy w domu parafialnym.
  7. Bardzo serdecznie dziękujemy za posprzątanie kościoła i złożenie ofiar na kwiaty państwu Barbarze i Piotrowi Roman, Elżbiecie i Edwardowi Tylickim, Czesławie Wolskiej i Eugeniuszowi Moskwie, w tym tygodniu bardzo proszę o posprzątanie świątyni kolejne rodziny z ulicy Wiśniowej.
  8. Nowennę do Matki Bożej Rozwiązującej Węzły w tym miesiącu wyjątkowo rozpoczniemy w sobotę 11 lipca. Zawiązanie węzłów o godz. 17.30. Nowenna potrwa do 19 lipca. bardzo serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
aktualizowano: 2020-07-04