Aktualności - ogłoszenia 25 lipca 2021 wyświetleń: 378

Ogłoszenia parafialne - XVII Niedziela Zwykła

SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
25 lipca 2021

1. Każda Msza Święta rozpoczyna się wezwaniem do modlitwy, kierowanym do nas przez celebransa, byśmy do wspólnej intencji dołączyli osobiste, z którymi przyszliśmy. Czy o tym pamiętamy? Czy zabieramy na Eucharystię także osobiste sprawy, by przedstawić je Panu? Jezus może spełnić nasze prośby, przemienić nasze życie, dosłownie dokonać cudu, o ile z pełnym zaufaniem potrafimy złożyć w Jego dłonie to, co czasami określamy jako „niewiele”. Uczmy się od apostołów postawy zawierzenia, z którą złożyli w dłonie Jezusa pięć chlebów i dwie ryby. Jezus nakarmił tłumy. Dokonał cudu. Czy w naszym życiu nie mógłby dokonać takich znaków?
  2. Wspominamy dziś św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Po Mszy Świętej o godz. 18.00 błogosławieństwo pojazdów przed kościołem. Pamiętajmy jednak, że błogosławieństwo nie zwalnia nas z obowiązku zachowania rozsądku i wyobraźni na drodze.
  3. Trwa czas urlopów, wakacji dany nam przez Boga, abyśmy zatroszczyli się o ubogacenie swojej duchowości. Warto rozejrzeć się wokół, by odkryć miejsca szczególnie upodobane przez Boga. Znajdźmy czas na budowanie pięknych relacji z bliskimi. Wakacje to czas żniw, zbiorów różnych plonów. Pamiętajmy o ciężkiej pracy rolników, która często nie jest doceniana, a służy nam wszystkim. Szanujmy ich trud.
  4. Na polecenie ks. Arcybiskupa, Caritas naszej Archidiecezji organizuje pomoc dla poszkodowanych  w wyniku powodzi, które miały miejsce w południowych regionach naszego kraju. Dziś po każdej Mszy św. będziemy mogli dobrowolną ofiarą do puszki wesprzeć osoby poszkodowane. Za wszelką pomoc serdecznie dziękujemy.
  5. 1 sierpnia będziemy obchodzili 77. rocznicę wybuchu powstania warszawskiego. Pamiętajmy o tych, którzy oddali życie za wolność ojczyzny.
  6. Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg swoim błogosławieństwem wynagradza waszą hojność.
  7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli. Bardzo serdecznie dziękujemy za posprzątanie kościoła i złożenie ofiar na kwiaty paniom Helenie Pieszko, Barbarze Szkolnickiej i Irenie Szkolnickiej., w tym tygodniu bardzo proszę o posprzątanie świątyni kolejne rodziny z ul. Wiejskiej.
  8. W poniedziałek na Mszę św. w sposób szczególny zapraszamy osoby starsze i seniorów z naszej wspólnoty parafialnej. Papież Franciszek 26 lipca ustanowił Dniem Seniora.
  9. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: sp. Adam Górski i Bernadeta Rzepnicka. Pamiętajmy o nich w modlitwach oraz o ich najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.
  10. W tym tygodniu patronują nam:
    – w poniedziałek 26 lipca – Święci Joachim i Anna, rodzice Najświętszej Maryi Panny, dziadkowie Pana Jezusa;
    – w czwartek 29 lipca – św. Marta, siostra Łazarza i Marii;
    – w sobotę 31 lipca – św. Ignacy Loyola (1491-1556), prezbiter, założyciel Towarzystwa Jezusowego, teolog.

aktualizowano: 2021-07-25