Aktualności - ogłoszenia 2 sierpnia 2023 wyświetleń: 132

Ogłoszenia parafialne - XVII Niedziela Zwykła

SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
30 lipca 2023

1. W najbliższym tygodniu przekroczymy progi sierpnia. To miesiąc dla nas szczególny na płaszczyźnie religijnej, jak i historycznej. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy setki tysięcy pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję! Naszym pośrednikiem w modlitwie o trzeźwość jest Święty Maksymilian Maria Kolbe.
  2. We wtorek, 1 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią Świętego Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz nawiedzenie parafialnego kościoła. Dokładnie odpust ten można uzyskać w czasie od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nie naprawione.
  3. Tego samego dnia mija 79. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Poległym za wolność ojczyzny winni jesteśmy przynajmniej naszą modlitewną pamięć. Rozpoczynają się też Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie, które będą trwały do niedzieli, 6 sierpnia.
  4. W środę podczas Nowenny o godz. 18.00 zanosimy nasze prośby do Matki nieustannie nam pomagającej.
  5. W piątek, 4 sierpnia, w liturgii wspominamy Świętego Jana Marię Vianneya, patrona wszystkich proboszczów.
  6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek podczas Mszy Świętej o godz. 18.00 przez wstawiennictwo Świętego Jana Marii Vianneya podziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, będziemy prosili o nowe i święte powołania do pracy w Pańskiej Winnicy, także z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata, co uczynimy podczas adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 oraz podczas pierwszo-piątkowego nabożeństwa. Podczas adoracji okazja do spowiedzi pierwszo-piątkowej. A w sobotę uczcimy Matkę Najświętszą i powierzymy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność. Serdecznie zapraszam tego dnia na Eucharystię i pierwszo-sobotnie nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej o godz. 18.00. Chorych naszej  wspólnoty parafialnej odwiedzimy w tym miesiącu 12 sierpnia.
  7. Bardzo serdecznie dziękujemy za przygotowanie kościoła i złożenie ofiar na kwiaty rodziną Chamernik, Aksamit, Żywiołek i Zalewskim. W tym tygodniu bardzo proszę o przygotowanie świątyni kolejne rodziny z ul. Ogrodowej.
  8. Dziś przy wyjściu z kościoła możemy dobrowolna ofiara podziękować pani organistce za uświetnienie śpiewem i grą na organach naszych liturgicznych zgromadzeń.

aktualizowano: 2023-08-06