Aktualności - ogłoszenia 1 sierpnia 2021 wyświetleń: 396

Ogłoszenia parafialne - XVIII Niedziela Zwykła

OSIEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
1 sierpnia 2021

1. W codziennej pogoni możemy zapomnieć o tym, by niekoniecznie być człowiekiem, ale nieustannie stawać się człowiekiem. Współczesny człowiek to homo viator – człowiek w drodze. Czy jednak dostrzegamy, że życie jest tylko wędrówką ku wieczności? Stajemy się w pełni ludźmi, gdy pozwalamy się ogarnąć miłości Bożej, przyjmujemy Jezusa Eucharystycznego przypominającego nam: „Ja jestem chlebem życia” (J 6,35). Niech te słowa nieustannie brzmią w naszych sercach, nie tylko w uszach.
  2. „Powstanie warszawskie to nie tylko wspomnienie, to całe nasze życie” – powiedział ks. bp Edward Materski, który uczestniczył w nim jako seminarzysta i niósł pomoc duszpasterską. Módlmy się za wszystkich, którzy przez 63 dni powstania warszawskiego walczyli o wolność Warszawy i ojczyzny. Pamiętajmy o nich.
  3. Jutro, 2 sierpnia, możemy uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli, związany ze św. Franciszkiem z Asyżu. Aby uzyskać odpust, należy: pobożnie nawiedzić kościół, odmówić w nim modlitwę Ojcze nasz i wyznanie wiary, być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek (okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusowemu) i pierwsza sobota miesiąca. W piątek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św., a w sobotę od 09.00 odwiedzimy chorych naszej wspólnoty z Najświętszym Sakramentem. Msza Święta o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny o godz. 18.00. Pamiętajmy, że takich będziemy mieli kapłanów, o jakich będziemy się modlili i jakich będziemy wspierali modlitwą. Dziękuję serdecznie wszystkim, którzy organizują się i tworzą kolejne margaretki, czyli grupy modlitwy za kapłanów.
  5. W piątek 6 sierpnia święto Przemienienia Pańskiego. Msze Święte tego dnia o godz.18.00.
  6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli. Bardzo serdecznie dziękujemy za posprzątanie kościoła i złożenie ofiar na kwiaty p. Janinie Kwka, Dorocie Szczypek-Supronowicz i Henrykowi Wąs. W tym tygodniu bardzo proszę o posprzątanie świątyni kolejne rodziny z ul. Wiejskiej.
  7. Przyszła niedziela to druga niedziela miesiąca. Taca w całości przeznaczona będzie na fundusz remontowo budowlany naszej świątyni i domu parafialnego. W minionym tygodniu podpisana umowa z Wojewódzkim  Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na dotację i pożyczkę, na termomodernizację domu parafialnego.
  8. W tym tygodniu patronuje nam:
    – w środę 4 sierpnia – św. Jan Maria Vianney (1786-1859), prezbiter, gorliwy duszpasterz, patron proboszczów.
aktualizowano: 2021-08-01