Aktualności - ogłoszenia

Aktualności - ogłoszenia 31 sierpnia 2025 wyświetleń: 135

Ogłoszenia parafialne - XXII Niedziela Zwykła

DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
31 sierpnia 2025 
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Wakacje, urlopy dobiegają końca. Na progu nowego roku szkolnego Kościół apeluje o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Wzrost wiary i wrażliwość na prawo Boże nie dokonuje się okazjonalnie, ale przez systematyczne słuchanie i rozważanie słowa Bożego na katechezie i podczas niedzielnej Eucharystii, która jest osobistym spotkaniem z Panem.
  2. Przy tej okazji przypominam rodzicom, że edukacja szkolna i katechetyczna powinna być przedmiotem ich szczególnej troski. Rodzina jest pierwszym miejscem, w którym dzieci zdobywają wychowanie, także religijne. Szkoła, katecheza i Kościół nigdy nie zastąpią rodziców. Zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli, wychowawców i rodziców na Mszę św. w poniedziałek o godz. 18.00 na rozpoczęcie Nowego roku Szkolnego.
  3. W poniedziałek przypada 86. rocznica wybuchu II wojny światowej. Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach .
  4. Te i inne osobiste intencje przedstawimy Matce Bożej podczas środowej nowenny o godz. 18.00.
  5. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca.
    W Pierwszy Czwartek będziemy dziękowali Panu Bogu za dar Eucharystii, będziemy się też modlili o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne.
    W Pierwszy Piątek  będzie szczególna okazja do oddania czci Najświętszemu Sercu Pana Jezusa oraz do pojednania się z Bogiem i braćmi.
    - Adoracja Najświętszego Sakramentu z nabożeństwem pierwszopiątkowym oraz okazja do spowiedzi świętej w naszym kościele od godz. 17.00.
    - Msza Święta wynagradzającą Najświętszemu Sercu Jezusowemu w kościele o godz. 18.00. Chorych z posługą sakramentalną w miejscowościach filialnych odwiedzimy w tym dniu rano od godz. 09.00
    W Pierwszą Sobotę  oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Maryi Panny oraz czcimy Ją jako Królową Polski. Nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca w naszym kościele o godz. 18.00. Chorych nasze wspólnoty parafialnej odwiedzimy w sobotę od godz. 09.00
    Zachęcam wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty, aby z czystym sercem rozpocząć nowy rok szkolny i katechetyczny.
  6. 13 wrzenia br., w sobotę pani Sołtys zaprasza rolników, działkowców, sadowników, pszczelarzy na Sołeckie Dożynki, które rozpoczniemy Mszą św. w kościele o godz. 12.00. Przyjdźmy podziękować Panu Bogu za tegoroczne zbiory i prosić Go o szczególne błogosławieństwo na rolniczy trud.
  7. Kolejne rodziny z ul. Wiśniowej prosimy o przygotowanie świątyni do liturgii niedzielnej. W tym tygodniu nie możemy nikomu podziękować, gdyż nie było chętnych rodzin.

ks. Bernard Boguszewski
proboszcz

aktualizowano: 2025-09-14
cofnij drukuj do góry
Wszystkich rekordów: