Aktualności - ogłoszenia 28 sierpnia 2021 wyświetleń: 459

Ogłoszenia parafialne - XXII Niedziela Zwykła

DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
29 sierpnia 2021

1. Czas urlopów i wakacji, który się kończy, był dla wielu z nas okazją do pogłębienia więzi z Bogiem, szukania i rozpoznawania znaków Jego obecności i błogosławieństwa. Jesteśmy bowiem ludem Boga. Czasami wędrującym przez pustynię Izraelitom wydawał się daleki, jednak w rzeczywistości był Bogiem bliskim, zatroskanym o swój lud. Dziś także troszczy się o swój lud, prowadzi go, strzeże, błogosławi, udziela mu sakramentów, żeby żył w świętości. Trzeba jednak zadawać sobie pytanie, czy robię wszystko, by razem z innymi być Jego ludem.
  2. We wtorek 31 sierpnia będziemy obchodzić 41. rocznicę podpisania porozumień sierpniowych, które zakończyły strajki i rozpoczęły proces przebudowy naszego państwa. Żyliśmy ideałami solidarności, prawdy, wolności. Dziś warto zadać sobie pytanie, co w naszych sercach zostało z etosu Solidarności tamtych lat.
  3. W środę będziemy obchodzić 82. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w modlitwie szczególnie o tych, którzy oddali życie w obronie ojczyzny na wszystkich frontach. Otoczmy modlitwą także tych, którzy po jej zakończeniu walczyli o suwerenność i niepodległość Polski i złożyli ofiarę swojego życia jako więźniowie polityczni, a których próbowano wymazać z historii.
  4. 1 września rozpocznie się nowy rok szkolny. Dzieciom i młodzieży życzymy wiele zapału i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy, kształtowaniu dojrzałych postaw, a czcigodnym nauczycielom, katechetom i wychowawcom dużo siły i mocy Ducha Świętego, potrzebnego w procesie kształtowania dzieci i młodzieży. Msza Święta, ze szczególną prośbą o błogosławieństwo w nowym roku szkolnym, asystencję Ducha Świętego na czas edukacji i wszelkie potrzebne łaski dla wychowawców, nauczycieli i rodziców, w naszym kościele o godz. 18.00.  Serdecznie zapraszamy.
  5. Zapraszamy naszych parafian do zamawiania intencji mszalnych na przyszły ro, mamy już księgę intencji na rok 2022. W przyszłą niedzielę na godz. 11.00 zapraszamy rodziców dzieci klas trzecich, które przygotowują się do przystąpienia do Pierwszej Komunii Świętej. Po Mszy św. spotkanie w kościele.
  6. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca. O godz.18.00  Msza Święta w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. Do służby przy ołtarzu zapraszamy chłopców po Pierwszej Komunii Świętej, aby w grupie kandydatów przygotowywali się do obowiązków ministrantów. Czas w ciągu roku wypełniamy różnymi spotkaniami. Oprócz modlitwy nie brakuje wycieczek, zabaw i sportu. Zainteresowanych, najlepiej z rodzicami, zapraszamy do zakrystii po niedzielnych Mszach Świętych. Zapisy u ks. Jarosława – opiekuna liturgicznej służby ołtarza.
  7. Piątek 3 września to pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej od godz.17.00 O godz.18.00 Msza Święta. Od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.
  8. W sobotę od godz. 09.00 odwiedzimy chorych naszej wspólnoty parafialnej. Msza Święta ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny o godz. 18.00. Okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej od godz. 17.00
  9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.
  10. Bardzo dziękujemy za posprzątanie kościoła i złożenie ofiar na kwiaty paniom Halinie Federowskiej, Bożenie Urbańskiej i Ryszardzie Zubek w tym tygodniu bardzo proszę o posprzątanie świątyni kolejne rodziny z ul. Wiejskiej.
aktualizowano: 2021-08-30