Aktualności - ogłoszenia 3 września 2016 wyświetleń: 1048

Ogłoszenia parafialne - XXIII Niedziela w ciągu roku.

DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
4 września 2016

1. Pan Jezus stawia nam – swoim uczniom − wysokie wymagania. Ma być w naszym życiu na pierwszym miejscu. Od Niego winno brać początek każde działanie i w Nim znajdować swoje dopełnienie. Jako komentarz do słów dzisiejszej Ewangelii niech posłużą słowa Świętego Augustyna: „Jeśli Bóg jest na pierwszym miejscu w twoim życiu, to wszystko jest na właściwym miejscu, ale jeśli Bóg nie jest na pierwszym miejscu w twoim systemie wartości, to w twoim życiu jest bałagan”.
  2. Niech zaskakujące słowa Chrystusa z dzisiejszej Ewangelii pomogą nam już na początku kolejnego roku pracy i nauki poukładać właściwie wszystkie sprawy. Dzisiaj o godz. 16.00 zapraszamy chętnych na wspólną modlitwę przy figurce Matki Bożej w lesie za leśniczówką. O godz. 15.30 wyruszymy w małej rowerowej pielgrzymce z pod kościoła do Figury. Serdecznie zapraszamy.
  3. Zatroszczmy się o dobre wychowanie młodego pokolenia. Postarajmy się znaleźć czas dla naszych dzieci – żywo interesujmy się ich postępami w szkole, zadbajmy o ich udział w lekcjach religii. Przypominamy ponadto, że przygotowanie do sakramentów świętych – do pierwszej spowiedzi i Komunii świętej oraz do bierzmowania odbywa się przy parafii. Młodzież z klas trzecich gimnazjum i klas pierwszych szkoły średniej, która pragnie w tym roku przystąpić do sakramentu bierzmowania bardzo prosimy o zapisywanie się w zakrystii do 18 września. Spotkanie z rodzicami dzieci klas trzecich, które przygotowują się do przyjęcia I-wszej Komunii Świętej odbędzie się w niedziele 25 września o godz. 11.00. Nasza wspólnota parafialna zaprasza dzieci i młodzież do wstępowania w szeregi liturgicznej służby ołtarza (ministranci i lektorzy), która po wakacyjnej przerwie wznawia swoją działalność. Zachęcamy do wstąpienia w szeregi tej grupy.
  4. We wtorek zapraszamy do wspólnej modlitwy za wstawiennictwem bł. ks. Jerzego Popiełuszki, a w środę przed wieczorną Mszą Świętą zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Natomiast w czwartek, 8 września przypada święto Narodzenia NMP, w polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Siewnej. Zapraszamy na Msze Święte o godz. 18.00, na zakończenie których pobłogosławimy ziarno do jesiennych zasiewów.
  5. Mieszkańców Dolic i nie tylko, zapraszamy na Dożynki Sołeckie 10 września br. Dożynki rozpoczniemy Uroczystą Mszą świętą dziękczynną za zebrane plony, następnie Rada Sołecka zaprasza do wspólnego biesiadowania od godz. 19.00 na placu przy GCI. Dożynki Gminne będą mały miejsce 17 września br. w Rzeplinie. Początek o godz. 14.00 podczas Mszy św. w tamtejszym kościele parafialnym p.w. Matki Bożej Różańcowej. Również serdecznie zapraszamy.
  6. W przyszłą niedzielę przypada druga niedziela miesiąca. Taca zbierana w tym dniu w całości przeznaczona będzie na fundusz remontowo-budowlany naszej świątyni. W tym miejscu bardzo serdecznie dziękuje za ofiary składane na remont wieży naszego kościoła. Do dnia dzisiejszego udało na m się zebrać 20 350 zł 20 gr, Całkowity koszt remontu to 29 000 zł.
  7. Solenizantów i jubilatów zapewniamy o naszej życzliwości i modlitwie. Serdeczne podziękowanie za posprzątanie kościoła i złożenie ofiar na kwiaty państwu Urszuli Chomiszak, Grażynie Jędrzejczak i Annie Jędrzejczak. W tym tygodniu świątynię posprząta i kościół przyozdobi młoda para, która w sobotę bierze ślub.
aktualizowano: 2016-09-03