Aktualności - ogłoszenia 17 października 2020 wyświetleń: 543

Ogłoszenia parafialne - XXIX Niedziela Zwykła

DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
18 października 2020

1. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele poświęcona jest sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Prosimy Boga, aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły albo dotąd Boga nie poznały. To stosowny czas, abyśmy przypomnieli sobie, że do istoty życia Kościoła należy powołanie misyjne. Światowy Dzień Misyjny uświadamia nam też, jak bardzo Kościół jest różnorodny, a przez to rzeczywiście powszechny. To mozaika kultur, ras, języków i zwyczajów. Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby, dzisiaj także składając ofiary  do puszek na Papieskie Dzieła Misyjne.
  2. Każdy chrześcijanin na mocy sakramentu chrztu powołany jest do bezpośredniego zaangażowania się na rzecz głoszenia Ewangelii. Pamiętamy, że nieustannie mamy być światłem dla całej ludzkości w pielgrzymce wiary.
  3. W kalendarzu liturgicznym w dniu 18 października przypada (wyparte przez dzisiejszą niedzielę) święto Świętego Łukasza Ewangelisty. Jest to dzień modlitw za pracowników służby zdrowia. Pamiętajmy o nich w naszej modlitwie.
  4. Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Jako chrześcijanie nie walczymy mieczem. Naszym orężem jest różaniec. Codziennie w naszym kościele o godz. 17.30 gromadzimy się na wspólnej modlitwie różańcowej, a po niej na Eucharystii. Wszystkich parafian zapraszam na tę modlitwę. Dzieci zapraszam w sposób szczególny w poniedziałki, środy i piątki.
  5. W środę o godz. 18.00 gromadzimy się też w naszym kościele na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  6. W czwartek, 22 października przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Jana Pawła II, a także 72. rocznica śmierci sługi Bożego kard. Augusta Hlonda, Prymasa Polski w latach 1926-1948. Jego wielką troską był naród i Kościół nie tylko w Ojczyźnie, ale także rodacy na emigracji. Aby na wychodźstwie nie ginęły polskie dusze, powołał specjalne zgromadzenie zakonne: Towarzystwo Chrystusowe dla Polonii Zagranicznej. Przez wstawiennictwo sługi Bożego będziemy prosić Boga, aby i dziś Polacy poszukujących lepszego bytu za granicą nie zapominali o wierze ojców i o własnej Ojczyźnie.
  7. Bardzo serdecznie dziękujemy za dekoracje i posprzątanie świątyni rodzicom dzieci, które w miniony piątek obchodziły  Rocznicę Komunii Świętej. W tym tygodniu bardzo proszę o posprzątanie kościoła kolejne rodziny z ul. Kolejowej. Składam również z serca płynące podziękowanie za złożone ofiary w ubiegła niedziele na fundusz remontowo budowlany w wysokości 2 241 zł 70 gr. W tym tygodniu zostanie już dostarczony Audyt Energetyczny, dzięki któremu będziemy mogli się starać o dofinansowanie na ocieplenie i modernizacje domu parafialnego. Zostało już ukończone odświeżanie kościoła w Sądowie. Środki na ten cel mieszkańcy Sądowa pokrywają w całości ze swoich składek i zbiórek.

aktualizowano: 2020-10-17