Aktualności - ogłoszenia 21 października 2023 wyświetleń: 182

Ogłoszenia parafialne - XXIX Niedziela Zwykła

DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
22 października 2023

1. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele poświęcona jest sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Prosimy Boga, aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły albo dotąd Boga nie poznały. To stosowny czas, abyśmy przypomnieli sobie, że do istoty życia Kościoła należy powołanie misyjne. Światowy Dzień Misyjny uświadamia nam też, jak bardzo Kościół jest różnorodny, różnobarwny, a przez to rzeczywiście powszechny. To mozaika kultur, ras, języków i zwyczajów dotknięta światłem Ewangelii.
  2. Każdy chrześcijanin na mocy sakramentu chrztu powołany jest do bezpośredniego zaangażowania się na rzecz głoszenia Ewangelii, a tym samym przyczyniania się to tego, aby społeczeństwo coraz bardziej kierowało się nauką głoszoną przez Jezusa Chrystusa. Dzisiaj bardziej niż kiedykolwiek widzimy, jak wielka przepaść ryzuje się pomiędzy naszym codziennym życiem, nie wspominając już o ekonomii i polityce, a zawartą w Ewangelii Dobrą Nowiną. Pamiętamy, że nieustannie mamy być światłem dla całej ludzkości w pielgrzymce wiary!
  3. W środę gromadzimy się w kościele na Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.
  4. W sobotę, 28 października, w liturgii czcimy Świętych Apostołów Szymona i Judę Tadeusza. Zapatrzeni w ich świadectwo, będziemy prosić Boga o tak samo silną wiarę. Na chrzcie świętym prawdziwie staliśmy się dziećmi Bożymi. Zatem nieustannie powinniśmy kroczyć z Jezusem, całkowicie oddać Mu siebie, stosownie do obranego stanu i życiowej drogi. Święty Juda Tadeusz uważany jest za patrona spraw beznadziejnych, wzywamy go w szczególnych potrzebach.
  5. Przed nami ostatni różańcowy tydzień. Przypominam, że codziennie w naszym kościele o godz. 17.30 gromadzimy się na  nabożeństwie różańcowym. Wszystkich parafian, zwłaszcza tych, którzy jeszcze z jakichś powodów nie uczestniczyli w październikowym nabożeństwie, zapraszam na tę modlitwę zgromadzonego wokół Maryi Kościoła.
  6. Bardzo serdecznie dziękujemy za przygotowanie naszej świątyni do dzisiejszej liturgii i złożenie ofiary na kwiaty paniom Błaszczyk Katarzynie, Małys Lucynie, Piotrowicz Angelice. W tym tygodniu bardzo prosimy o przygotowanie kościoła kolejne rodziny z ul. Ogrodowej.
  7. W przyszłą – ostatnią niedzielę października w kościołach (poza katedrami), które zostały konsekrowane, ale data ich konsekracji nie jest znana, obchodzona będzie uroczystość Poświęcenia Własnego Kościoła.

aktualizowano: 2023-10-28