Aktualności - ogłoszenia 4 października 2020 wyświetleń: 505

Ogłoszenia parafialne - XXVII Niedziela Zwykła

DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
4 października 2020

1. Dziś przypada pierwsza niedziela października. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe. Biorąc do rąk różaniec, przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki Maryi, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Zachęcam do udziału w codziennej Mszy Świętej i październikowym nabożeństwie odprawianym w naszym kościele o godz. 17.30. Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o odmawianie różańca w domach. Święty Jan Paweł II w liście apostolskim „Rosarium Virginis Mariae” z 2002 roku napisał: „Za pośrednictwem różańca wierzący czerpie obfitość łaski, otrzymując ją niejako wprost z rąk Matki Odkupiciela” (nr 1). Dzieci zapraszamy w poniedziałki, środy i piątki do wspólnej modlitwy różańcowej.
  2. Pamiętajmy i przypominajmy innym, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw, jakimi Kościół nas obdarza. W niedziele i środy odmawiamy tajemnice chwalebne, w poniedziałki i soboty tajemnice radosne, we wtorki i piątki – bolesne, w czwartki – tajemnice światła.
  3. W tym duchu przeżyjemy też liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, które przypada w środę, 7 października. Jest to również dzień naszej Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, tym bardziej zapraszam na wspólnotową modlitwę do naszego kościoła o godz. 17.30. W czwartek, 08 października o godz. 17.30 rozpoczniemy nowennę do Matki Bożej Rozwiązującej Węzły. Nowenna potrwa do 16 października.
  4. Dzisiejsza niedziela wypiera liturgiczne wspomnienie Świętego Franciszka z Asyżu (1182-1226), ojca wielkiej rodziny franciszkańskiej, stygmatyka, którego duchowość wywiera olbrzymi wpływ na życie wierzących i Kościoła. To imię nosi również Ojciec Święty Franciszek, wspomnijmy go w naszych modlitwach.
  5. W poniedziałek 5 października w liturgii wspominamy wyjątkową polską Świętą – Siostrę Faustynę Kowalską (1905-1938) ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. Przez jej wstawiennictwo prośmy o miłosierdzie Boże dla nas i dla całego świata. My, Polacy, bądźmy przykładem naśladowania duchowości i pobożności Świętej Siostry Faustyny. Po Mszy św. błogosławieństwo relikwiami Świętej Siostry Faustyny.
  6. W przyszłą niedzielę, 11 października będziemy przeżywali kolejny Dzień Papieski, który na trwałe wpisał się w kalendarz nie tylko Kościoła w Polsce, ale i w kalendarz ważnych rocznic i obchodów w naszej Ojczyźnie. Tego dnia swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Świętego Jana Pawła II. Przyszła niedziela jest też druga niedziela miesiąca, taca przeznaczona jest w całości na fundusz remontowo budowlany naszego kościoła i domu parafialnego. Obecnie został zamówiony i jest juz w realizacji audyt dotyczący dofinansowania ocieplenia i elewacji domu parafialnego. W kościele filialnym w Sądowie trwają obecnie prace związane z odświeżeniem ścian tej zabytkowej świątyni. Ofiary na ten cel są zbierane wyłącznie przez mieszkańców Sądowa.
  7. Spotkanie z rodzicami dzieci klas trzecich w przyszła niedziele o godz. 11.00.
  8. Bardzo dziękujemy za posprzątanie świątyni i złożenie ofiar na kwiaty paniom Pogłodzińskiej Halinie, Wiszniak Jadwidze i Wójcik Krystynie.W tym tygodniu bardzo proszę o posprzątanie kościoła kolejne rodziny z ulicy Kolejowej.

aktualizowano: 2020-10-04