Aktualności - ogłoszenia 2 października 2021 wyświetleń: 440

Ogłoszenia parafialne - XXVII Niedziela Zwykła

DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
3 października 2021

1. Pierwszym, fundamentalnym powołaniem, którym obdarza nas Bóg, jest powołanie do życia w rodzinie opartej na małżeństwie mężczyzny i kobiety. To jest przestrzeń, w której realizujemy swoją świętość i z której wyruszamy w świat, żeby wypełniać różne powołania. O tę przestrzeń trzeba nieustannie dbać, umacniać ją życiem sakramentalnym, budować codzienną duchowość małżeńską i rodzinną. Wymagania Ewangelii są jasne i konkretne. Niech nigdy nie zabraknie nam odwagi, by żyć nimi na co dzień.
  2. Rozpoczęliśmy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Będziemy rozważali tajemnice Boże, wzywali wstawiennictwa Matki Bożej i przedstawiali Bogu codzienne sprawy własne, najbliższych i tych, którzy powierzają się naszej pamięci. Zachęcamy do odmawiania różańca w rodzinach. To piękna praktyka, a przede wszystkim najpiękniejsze świadectwo wiary, kiedy to rodzina razem modli się za siebie. Każdego dnia zapraszamy na nabożeństwo różańcowe o 17.30.  Dzieci spotkają się na różańcu we wtorek i w czwartek o 17.30, a w środę o 17.30 zapraszamy młodzież, szczególnie tą przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
  3. Otoczmy szczególną modlitwą dzieci pierwszokomunijne, którym na Mszy Świętej o godz.11.00 wręczymy ich pierwsze pobłogosławione różańce.
  4. W przyszła niedzielę zapraszamy na godz. 11.00 rodziców dzieci komunijnych. Po Mszy św. spotkanie formacyjne dla nich.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Msza Święta o18.00 z prośbą o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne.
  6. 08 października rozpoczynamy nowennę do Matki Bożej Rozwiązującej Węzły. Zawiązanie węzłów o godz. 17.30. Nowenna potrwa do 16 października. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  7. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić 21. Dzień Papieski. Przyszłą niedziela to również druga niedziela miesiąca, ofiary na tace w całości przeznaczone będą na fundusz remontowo budowlany naszej świątyni i domu parafialnego. Obecnie trwają zaangażowane prace przy termomodernizacji domu parafialnego.
  8. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim fundatorom za złożone ofiary na witraże do naszej świątyni parafialne. W środę poświęcimy dwa kolejne witraże. Pozostały nam jeszcze dwa, mam nadzieję, że za wstawiennictwem św. Józefa oraz świętych, którzy będą umieszczeni na witrażach, tj. św. Stanisława, św. Wojciecha, Św. Jadwigi i św. Kingi uda nam się jeszcze w tym roku ukończyć to wspaniałe dzieło w naszym kościele. Raz jeszcze serdeczne podziękowanie - Bóg zapłać!
  9. Bardzo dziękujemy młodej parze za przygotowanie świątyni do liturgii niedzielnej. W tym tygodniu proszę o przygotowanie kościoła kolejne rodziny z ulicy Wiejskiej.
  10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.
utworzono : 2021-10-02