Aktualności - ogłoszenia 24 października 2021 wyświetleń: 413

Ogłoszenia parafialne - XXX Niedziela Zwykła

TRZYDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
24 października 2021

1. Bóg słyszy nasz głos, nasze wołanie nawet wtedy, gdy nam się wydaje, że nie jesteśmy w stanie przebić się przez współczesny szum, który zewsząd nas otacza. On potrafi wyłuskać nasze wołanie pełne wiary, miłości i zaufania jak wołanie Bartymeusza. Kiedy wkraczamy w mury kościoła, wchodzimy w szczególną przestrzeń, którą wydzielamy ze świata, by tu spotkać się z Bogiem, słuchać Jego słowa, doznawać uzdrowienia, które dokonuje się przez sakramentalne znaki. Trwajmy w dziękczynieniu za te wszystkie dary.
  2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny, w którym będziemy otaczać modlitwą i wsparciem materialnym szczególnie tych, którzy głoszą Chrystusa na wszystkich kontynentach świata.
  3. Kończy się październik – miesiąc różańca. Zapraszamy codziennie o 17.30, dzieci we wtorek i w czwartek o 17.30, młodzież w środę o 17.30. Warto zadać sobie pytania: Czy choć raz w tym miesiącu modliłem się na różańcem w intencjach swoich bliskich? Czy udało mi się zebrać rodzinę i zaprosić ją do wspólnej modlitwy?
  4. Nadchodzący listopad to miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. W zakrystii i w przedsionku kościoła wyłożone są koperty wypominkowe.
  5. Przyszły weekend to czas, w którym wyruszymy na groby bliskich. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych, w tym dniu czyli 01 listopada Msze św. odprawiać będziemy w następującym porządku w Dolicach o godz. 8.00 i na cmentarzu o godz. 12.00, w Sądowie na cmentarzu o godz. 09.30, w Ziemomyslu o godz. 09.30 i w Pomietowie o godz. 08.00.
  6. Od 1 do 8 listopada włącznie można codziennie zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Trzeba także spełnić zwykłe warunkami otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych.
  7. Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek w świątyni na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni.  W sposób szczególny bardzo serdecznie dziękuję za ofiary złożone na tacę w niedzielę inwestycyjną w wysokości 2437,30.Niech dobry Bóg wynagradza swoim błogosławieństwem waszą hojność. Obecnie trwają prace związane z termomodernizacją domu parafialnego. Również są robione nowe drzwi główne do naszej świątyni, a w listopadzie będą wstawione dwa ostatnie witraże w naszym kościele, raz jeszcze z serca wszystkim Drogim Parafianom i Ofiarodawcą serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać.
  8. Bardzo serdecznie dziękujemy za posprzątanie świątyni i złożenie ofiar na kwiaty państwu Barbarze Strugińskiej - Tabaka, Joannie Zawadzińskiej i Mieczysławowi Brajta. W tym tygodniu bardzo serdecznie prosimy o posprzątanie kościoła kolejnych mieszkańców z ulicy Ogrodowej.
  9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.
  10. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł śp. Jarosław Sinica. Pamiętajmy o nim w modlitwach oraz o jego najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.
  11. W tym tygodniu patronują nam:
    – w czwartek 28 października – święci apostołowie Szymon i Juda Tadeusz, według tradycji głosili wiarę w Mezopotamii i Persji, gdzie ponieśli śmierć męczeńską.

utworzono : 2021-10-24