Aktualności - ogłoszenia 11 listopada 2023 wyświetleń: 114

Ogłoszenia parafialne - XXXII Niedziela Zwykła

TRZYDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
12 listopada 2023

1.  Dzisiaj, jak każdego roku w drugą niedzielę listopada, solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata. My cieszymy się wolnością religijną, możemy swobodnie okazywać naszą wiarę w Boga i przywiązanie do Kościoła. Ale nie możemy zapominać, że są na świecie kraje i narody, gdzie chrześcijaństwo jest prześladowane albo gdzie wyznawanie jakiejkolwiek religii jest źle odbierane przez sprawujących władzę. I dzisiaj wielu wyznawców Chrystusa, duchownych i świeckich, z powodu wiary płaci najwyższą cenę – oddaje swoje życie. Jeśli nie możemy tym braciom w wierze okazać innej pomocy, to przynajmniej ofiarujmy im dar modlitwy. Nie ustawajmy w prośbach, aby rychło nastała jedna Owczarnia i jeden Pasterz!
  2. W środę podczas Nowenny o godz. 18.00 w ręce Pani naszych losów złożymy nasze osobiste sprawy, ale także te związane z przeciwnościami w budowaniu lepszego jutra naszej ojczyzny.
  3. Listopad tradycyjnie przypomina nam o modlitewnej pamięci o zmarłych. Stosunek do zmarłych jest wyrazem naszej duchowej kultury. Chrześcijańska wiara nakazuje nam coś więcej niż dbałość o rodzinne groby czy bezimienne mogiły. Wierzymy, że zmarli sami pomóc sobie już nie mogą. Pamiętajmy o nich nie tylko w listopadzie. Polecając ich Bożemu miłosierdziu, miejmy na uwadze, że kiedyś sami będziemy w podobnej potrzebie.
  4. W naszym kościele przez cały listopad codziennie od poniedziałku do soboty podczas Mszy św. o godz. 18.00 polecamy naszych bliskich zmarłych. Kartki wypominkowe można składać w zakrystii.
  5. Bardzo serdecznie dziękujemy za przygotowanie świątyni i złożenie ofiary na kwiaty państwu Aleksandrze i Władysławowi Mogielskim, Markowi Wełpa, Zuzannie Wełpa, Magdalenie Urbaś, Stanisławie Leńczuk. W tym tygodniu bardzo prosimy o przygotowanie kościoła kolejne rodziny z ul. Ogrodowej.

W tym tygodniu patronują nam:
Poniedziałek, 13 listopada
– św. św. Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn (†1003), eremici i misjonarze, działający w okolicach Międzyrzecza za Bolesława Chrobrego, pierwsi polscy męczennicy wyniesieni na ołtarze (wspomnienie obowiązkowe).
Piątek, 17 listopada – św. Elżbieta Węgierska (1207-1231), zakonnica, a najpierw żona Ludwika IV, landgrafa Turyngii, która po jego śmierci poświęciła się wychowaniu dzieci, modlitwie, uczynkom pokutnym i miłosierdziu, potem przywdziała habit tercjarki Świętego Franciszka (wspomnienie obowiązkowe).
Sobota, 18 listopada – bł. Karolina Kózkówna (1898-1914), dziewica i męczennica, która zginęła z rąk carskiego żołnierza na początku I wojny światowej, broniąc swojej czystości; jest patronką Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży (KSM) i Ruchu Czystych Serc (wspomnienie obowiązkowe).

aktualizowano: 2023-11-19