Aktualności - ogłoszenia 13 listopada 2021 wyświetleń: 390

Ogłoszenia parafialne - XXXIII Niedziela Zwykła

TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
14 listopada 2021

1. Żyjemy w czasach ostatecznych, bo nasze życie na tym świecie jest tylko etapem pielgrzymki ku niebieskiej ojczyźnie, gdzie miejsca przygotował nam Bóg. Wobec wydarzeń, które czasem mają cechy apokaliptyczne, w sercu człowieka pojawia się strach i niepokój. Nie możemy jednak zapomnieć, że Chrystus nas odkupił, że jesteśmy wezwani, by przyjąć Jego perspektywę. Świat się zmienia, lecz słowo Boga trwa na wieki. Każdy nasz udział w Eucharystii jest wyrazem naszej czujności, ufności i gotowości na spotkanie z Panem.
  2. Obchodzimy dziś Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku obejmujemy szczególną modlitwą prześladowanych chrześcijan w Libanie.  Obchodzimy także Światowy Dzień Ubogich, ustanowiony przez papieża Franciszka w 2016 r. na zakończenie Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. Niech nasze serca i oczy będą wrażliwe na tyle, by dostrzegać potrzebujących i ubogich, którzy czasem żyją blisko nas. Zachęcamy, by włączać się w różne akcje charytatywne organizacji społecznych i kościelnych.
  3. Przez cały listopad od poniedziałku do soboty po każdej Mszy Świętej modlimy się za zmarłych polecanych w Wypominkach.
  4. W przyszłą niedzielę zakończymy rok liturgiczny uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, odpust w naszej parafii. Do uroczystości odpustowych, jak co roku przygotujemy się w trzydniowych dniach skupienia, które poprowadzi ks. Stanisław Szlijan. Adwentowe Dni Skupienia rozpoczniemy w czwartek a zakończymy sumą odpustową w niedzielę o godz. 11.00. W tych dniach okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00. Po sumie odpustowej Parafialny Zespół Caritas oraz ministranci będą przy kościele sprzedawali ciasta, pierogi, krokiety i inne wiktuały. Zapraszamy i zachęcamy do włączenia się w to dzieło pomocy najbardziej potrzebującym mieszańcom naszej wspólnoty parafialnej.
  5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli. Bardzo serdecznie dziękujemy za posprzątanie kościoła i złożenie ofiar na kwiaty paniom Guściora, Sławęcka i Szałajko, w tym tygodniu bardzo proszę o posprzątanie świątyni kolejne rodziny z ulicy Ogrodowej.
  6. W poniedziałek zostały zamontowane kolejne dwa witraże w naszej świątyni, poświecenie witraży w najbliższą środę. Raz jeszcze z całego serca dziękujemy wszystkim fundatorom za złożone ofiary na ten cel. Zostały nam jeszcze dwa okna na drzwiami wejściowymi do naszego kościoła, tam również zainstalujemy witraże przedstawiające Chrystusa Króla, nad wejściem głównym i Baranka Paschalnego nad wejściem bocznym. Mam nadzieję, że uda się je zamontować jeszcze w tym roku.
aktualizowano: 2021-11-13