Aktualności - ogłoszenia 28 maja 2016 wyświetleń: 1034

Ogłoszenia parafialne - IX Niedziela w ciągu roku.

DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
29 maja 2016

1. Pan Jezus zawsze doceniał i chwalił wiarę tych, których spotykał podczas swej publicznej działalności i którym wyświadczał dobro. To zachęta dla nas, abyśmy umacniali naszą wiarę i ufność wobec Pana, wpatrując się choćby w przykład setnika z dzisiejszej Ewangelii.
  2. Jeszcze dziś, jutro i pojutrze po Mszy Świętej odprawimy majowe nabożeństwa. Od środy natomiast rozpoczniemy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  3. Do czwartku włącznie trwamy w tradycyjnej oktawie uroczystości Bożego Ciała. Po wieczornej Mszy Świętej – procesja wokół kościoła. W czwartek również odbędzie się tradycyjne poświęcenie wianków.
  4. We wtorek, w ostatni dzień maja, będziemy obchodzić święto Nawiedzenia NMP. To nie tylko święto odwiedzin matki Świętego Jana Chrzciciela przez Maryję, lecz również, a może przede wszystkim, spotkanie Mesjasza z prorokiem. Zachęcamy do udziału w ostatnim nabożeństwie majowym oraz w Eucharystii o godz. 18.00.
  5. W środę, 1 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Pragniemy w tym dniu otoczyć naszą modlitwą wszystkie dzieci, do czego zachęcamy też wszystkich parafian.
  6. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
    W czwartek podczas czerwcowego nabożeństwa w sposób szczególny będziemy modlić się
    o święte powołania do służby Bożej.
  7. Okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej od godz. 17.00. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, która jest również Światowym Dniem Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Będziemy wynagradzać Bożemu Sercu za grzechy i zniewagi ludzkie oraz będziemy prosili, by wszyscy kapłani w Sercu Jezusowym znajdowali siłę i moc do codziennej posługi i źródło własnego uświęcenia. Zapraszamy w tym dniu do modlitwy w tej intencji i do uczestnictwa we Mszy Świętej o godz. 18.00. Przypominamy także, że w tym uroczystym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  8. W sobotę, w którą przypadnie wspomnienie Niepokalanego Serca NMP, przed wieczorną Mszą Świętąo godz. 17.30 odmówimy cząstkę różańca świętego - w ramach nabożeństwa pierwszosobotniego. Odwiedziny chorych w sobotę od godz. 9.00.
  9. Bardzo dziękujemy za posprzątanie kościoła i złożenie ofiary na kwiaty Państwu: Renacie Białek, Wiolettcie Kasik, Dorocie i Romanowi Świgoń oraz Zuzannie Jarchańskiej z ulicy Ogrodowej 40A. O przygotowanie świątyni na następną niedzielę uprzejmie prosimy mieszkańców Ogrodowej 40 B.
  10. Obchodzącym imieniny, rocznicę urodzin czy ślubu składamy najserdeczniejsze życzenia. Zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 1 VI – św. Justyn, filozof i męczennik z II wieku, który po przyjęciu wiary chrześcijańskiej stał się gorliwym jej obrońcą i dzięki któremu mamy pierwsze opisy Eucharystii;

• 3 VI – święci Karol Lwanga i jego towarzysze, męczennicy z Ugandy, którzy dołączają, jak powiedział w dniu beatyfikacji bł. papież Paweł VI, do grona sławnych męczenników
    z terenów północnej Afryki z początków chrześcijaństwa.

utworzono : 2016-05-28