Aktualności - ogłoszenia 4 grudnia 2021 wyświetleń: 362

Ogłoszenia parafialne - II Niedziela Adwentu

DRUGA NIEDZIELA ADWENTU
5 grudnia 2021

1. Dziś druga niedziela Adwentu. Trwamy w radosnym czasie oczekiwania na spotkanie z Panem. Jednocześnie już po raz 22. obchodzimy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Wpieramy modlitwą wspólnoty chrześcijan mieszkających za naszą wschodnią granicą. Po Mszy Świętej możemy także wesprzeć naszych braci i siostry na Wschodzie ofiarą do puszek.
  2. Jutro, w poniedziałek, 6 grudnia, w liturgii przypada wspomnienie Świętego Mikołaja, biskupa. To dzień, kiedy obdarowujemy się prezentami. Niech nie zabraknie życzliwości i dobroci wobec wszystkich, szczególnie najbardziej potrzebujących.
  3. W środę, 8 grudnia, będziemy obchodzili uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu Kościół upamiętnia tajemnicę Maryi, która jako jedyna z ludzi została poczęta bez zmazy grzechu pierworodnego. Ta prawda wiary towarzyszy Kościołowi od samego początku. Dzisiaj jej wyrazem jest także śpiew Godzinek o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny. Również w tym dniu rozpoczniemy nowennę do Matki Bożej Rozwiązującej Węzły. Zawiązanie węzłów o godz. 17.30. Nowenna potrwa do 16 grudnia. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  4. Msze Święte roratne sprawowane są codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 07.00. Serdecznie zapraszamy! Zabierzmy ze sobą lampiony.
  5. Zachęcamy także do korzystania ze spowiedzi świętej. Codziennie kapłani posługują w konfesjonale przed Msza Świętą. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnie dni Adwentu.
  6. Po Mszach Świętych można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy. W zakrystii i w kruchcie kościoła są także do nabycia pobłogosławione opłatki.
  7. W przyszłą niedzielę przypada druga niedziela miesiąca, taca przeznaczona będzie na fundusz remontowo budowlany naszej świątyni i domu parafialnego. Również w przyszła niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 poświecenie medalików NMP Niepokalanej dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej. Po Mszy św. spotkanie z ich rodzicami.
  8. Wszystkich parafianom i gościom, a szczególnie solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wzrastania w miłości ku Bogu, który uczynił dla nas wielkie rzeczy, oraz opieki Niepokalanej. Dziękujemy za posprzątanie świątyni i złożenie ofiar na kwiaty Marioli Szczypek, Zuzannie i Michałowi Niemyckim, Halinie Macek. W tym tygodniu bardzo proszę o posprzątanie kościoła kolejne rodziny z ul. Ogrodowej.
  9. Zmarłym w ostatnim czasie wypraszajmy łaskę nieba: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.
aktualizowano: 2021-12-04