Aktualności - ogłoszenia 8 września 2024 wyświetleń: 66

Ogłoszenia parafialne - XXIII Niedziela Zwykła

DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
8 września 2024

1. Słowa Jezusa skierowane do głuchoniemego są wezwaniem dla każdej i każdego z nas, aby otworzyć się na Boże działanie. Bóg w nas i przez nas pragnie dokonywać wielkich rzeczy, przede wszystkim chce z nas uczynić heroldów swojego królestwa prawdy, pokoju i zbawienia.
  2. Mimo że dzisiejsza niedziela niejako przykryła święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, zwane w Polsce świętem Matki Bożej Siewnej, dlatego jutro odprawimy Mszę św. wotywną o Narodzeniu Matki Bożej i przed błogosławieństwem mszalnym odbędzie się poświęcenie ziarna do jesiennych zasiewów.
  3. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców, które w naszej ojczyźnie zbiegają się z Tygodniem Wychowania. Zatroszczmy się  o dobrą formację młodego pokolenia. Postarajmy się znaleźć czas dla naszych dzieci – żywo interesujmy się ich postępami w szkole, zainteresujmy się także ich udziałem w lekcjach religii. Pragniemy przypomnieć, że przygotowanie do sakramentów świętych: do pierwszej spowiedzi i Komunii Świętej  odbywa się w szkole i  przy parafii.
  4. Dziś o godz. 17.30 zawiązaniem węzłów rozpoczniemy nowennę do Matki Bożej Rozwiązującej Węzły. Nowenna potrwa do 16 września. Zapraszamy serdecznie do wspólnej modlitwy.  W zakrystii są do zabrania modlitewniki z nowenną.
  5. W środę, 11 września, w rocznicę terrorystycznych zamachów w Nowym Jorku, chcemy pamiętać o modlitwie w intencji ofiar terroru i reżymów totalitarnych oraz o pokój na całym świecie [szczególnie w Ukrainie], wzajemne zrozumienie i poszanowanie się narodów świata. Te intencje dołączymy do odprawianej w tym dniu Nowenny Nieustannej.
  6. W sobotę, 14 września, będziemy obchodzić święto Podwyższenia Krzyża Świętego upamiętniające odnalezienie relikwii krzyża, na którym dokonał zbawienia świata nasz Pan, Jezus Chrystus. W czasach kiedy symbole naszej wiary są znieważane, miejmy odwagę przyznać się, że jesteśmy chrześcijanami, choćby przez pobożne czynienie znaku krzyża.
  7. Bardzo serdecznie dziękujemy paniom Grażynie Jarosz, Teresie Lewandowskiej i Paulinie Podlewskiej za przygotowanie świątyni do dzisiejszej liturgii i złożenia ofiar na kwiaty, w tym tygodniu o przygotowanie kościoła bardzo serdecznie prosimy parę narzeczonych, która w najbliższą sobotę będzie zawierać sakramentalny związek małżeński.
  8. Solenizantów i Jubilatów zapewniamy o naszej życzliwości i modlitwie. W sposób szczególny ogarnąć modlitwą pragniemy ostatnio zmarłych Parafian i ich bliskich.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
W piątek, 13 września – św. Jan Chryzostom, który zasłynął pięknymi i przemawiającymi do serca wiernych kazaniami.

aktualizowano: 2024-09-08