Aktualności - ogłoszenia 3 września 2016 wyświetleń: 873

Ogłoszenia parafialne - XXIV Niedziela w ciągu roku.

DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
11 września 2016

1. Dzisiejsza liturgia Słowa przypomniała nam prawdę o nieskończonym miłosierdziu Boga. Pan Bóg przebacza nasze grzechy, kiedy widzi szczery żal i chęć poprawy i cieszy się z naszego nawrócenia. Pielęgnujmy w sobie pragnienie nieustannego przemieniania naszego życia i korzystajmy jak najczęściej z sakramentu pokuty i pojednania, w którym doświadczamy Bożego miłosierdzia. Codziennie przed i podczas Mszy Świętej kapłani służą posługą w konfesjonale.
  2. Przyszła niedziela będzie naznaczona wieloma intencjami modlitewnymi.
    Będzie to trzecia niedziela września, która w naszej Ojczyźnie jest Dniem Środków Społecznego Przekazu. Towarzyszyć nam będzie modlitwa w intencji dziennikarzy, reporterów i wszystkich pracujących w mediach, by stawali się przekazicielami prawdy i trwałych, nieprzemijających wartości.

Rozpoczniemy też kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców oraz szósty już Tydzień Wychowania. Te dni będą okazją do szczególnej modlitwy za młode pokolenie Polaków, ich rodziców, nauczycieli, katechetów i wychowawców. Pamiętajmy, że dzieci i młodzież to przyszłość Kościoła i narodu i wszyscy jesteśmy zobowiązani do troski o nie.
  3. We wtorek zapraszamy do wspólnej modlitwy przed Mszą św. o godz. 18.00 za wstawiennictwem bł. ks. Jerzego Popiełuszki.
  4. W środę, 14 września przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego upamiętniające odnalezienie relikwii krzyża, na którym umarł i dokonał zbawienia świata nasz Pan Jezus Chrystus. W czasach, kiedy symbole naszej wiary są znieważane, miejmy odwagę przyznać się, że jesteśmy chrześcijanami przez pobożne czynienie tego znaku, gdy przechodzimy obok kościoła czy przez okazywanie szacunku przydrożnym kapliczkom i krzyżom. Zapraszamy w tym dniu na Mszę Świętą o godz. 18.00. Przed Mszą św. nowenna do Matki Bożej nieustającej Pomocy
  5. W czwartek, 15 września Kościół w kalendarzu liturgicznym wspomina Matkę Bożą Bolesną. Msza Święta o zwykłej porze, do udziału w której serdecznie zachęcamy.
  6. Przyszła sobota to wspomnienie 77. rocznicy sowieckiej agresji na Polskę. Pamiętajmy w tym dniu w naszych modlitwach o pomordowanych na Wschodzie, o ofiarach Golgoty Wschodu. Prośmy, by trudne i nierozwiązane dotąd kwestie wspólnych dziejów polsko-rosyjskich mogły doczekać się sprawiedliwego i zgodnego z historyczną prawdą rozstrzygnięcia. W tym też dniu zapraszamy na Dożynki Gminne do Rzeplina. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 14 w kościele parafialnym p.w. Matki Bożej Różańcowe.
  7. Bardzo serdecznie dziękujemy za posprzątanie kościoła parze młodej a w tym tygodniu prosimy o posprzątanie świątyni mieszkańców ul. Wiśniowej nr 10 B
  8. Przekazujemy najlepsze życzenia obchodzącym w tym tygodniu imieniny i urodziny. Zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu.
  9. Do 18 września br. trwają zapisy młodzież, która pragnie w tym roku przystąpić do Sakramentu Bierzmowania.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 13 IX – św. Jan Chryzostom, gorliwy pasterz i wspaniały kaznodzieja; barwne językowo kazania przyniosły mu popularność; nadano mu przydomek „Złotousty”;

• 16 IX – święci męczennicy: papież Korneliusz i biskup Cyprian, nieugięci obrońcy chrześcijańskiej wiary; złożyli swoje życie w ofierze podczas cesarskich prześladowań
w połowie III w.

utworzono : 2016-09-03