Aktualności - ogłoszenia 15 października 2016 wyświetleń: 1232

Ogłoszenia parafialne - XXIX Niedziela w ciągu roku.

DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
16 października 2016

1. Pan Jezus w Ewangelii przypomina o tym, że powinniśmy wytrwale się modlić; że nasza modlitwa winna być ufna, żarliwa, pokorna, szczera, cierpliwa i wytrwała. Wierność modlitwie różańcowej − przesuwaniu paciorków i powtarzaniu tych samych zdań może nam dopomóc, by nasza modlitwa charakteryzowała się wymienionymi przymiotnikami, bo „modlitwa różańcowa – jak przed laty powiadał Prymas Polski kard. August Hlond – jest modlitwą potężną” i że „każdy Polak powinien odmawiać różaniec”, bo „tą bronią pokonamy zło”. Zatem zapraszamy każdego wieczoru o godz.17.30 na wspólne różańcowe nabożeństwa. Dzieci zapraszamy w poniedziałek i środę. W piątek zapraszamy młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
  2. Dzisiaj powracamy pamięcią do pamiętnych wydarzeń sprzed 38 lat, gdy nasz Rodak, dziś już nasz Święty orędownik w niebie, Karol Wojtyła został wybrany na papieża i przyjął imię Jana Pawła II. Pragniemy wciąż na nowo odczytywać i rozważać dzieło życia oraz nauczanie papieża Polaka. W sposób szczególny uczynimy to w czasie dzisiejszego nabożeństwa różańcowego, którego rozważania będą osnute wokół myśli Świętego Jana Pawła II. W każdy poniedziałek zapraszamy do wspólnej modlitwy za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.
  3. W każdy wtorek modlimy się przyzywając wstawiennictwa bł. ks. Jerzego Popiełuszki.
  4. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Światowy Dzień Misyjny i rozpoczniemy Tydzień Misyjny. W tym dniu naszą modlitwą, a także materialną ofiarą będziemy chcieli wspomóc tych, którzy angażują się w dzieło misyjne Kościoła – misjonarki i misjonarzy świeckich i duchownych oraz ich działalność.
  5. Składam serdeczne podziękowanie za złożone ofiary na fundusz remontowo budowlany naszej świątyni i domu parafialnego. Dzięki hojności ofiarodawców zebraliśmy 3 030 zł. Pieniądze te będą przeznaczone na remont salek i garaż w domu parafialnym. Obecnie już trwają prace przy tych inwestycjach. Raz jeszcze serdecznie dziękuję za złożone ofiary.
  6.  Wszystkich obchodzących urodziny i imieniny zapewniamy o życzliwości i modlitwie.
W modlitwach w sposób szczególny pamiętamy o naszych zmarłych parafianach.
  7. Serdecznie dziękujemy za posprzątanie i dekoracje świątyni parze młodej, za tydzień o sprzątniecie kościoła poprosimy parę narzeczonych, którzy w sobotę będą brali ślub

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 17 X – św. Ignacy Antiocheński, sławny męczennik, drugi po św. Piotrze biskup Antiochii Syryjskiej, autor kilku listów, w których wyłożył naukę o Chrystusie, Kościele i życiu chrześcijańskim;

• 18 X – św. Łukasz, Ewangelista, uczeń i towarzysz św. Pawła Apostoła, autor Ewangelii
i Dziejów Apostolskich, w których opisał życie pierwotnego Kościoła;

• 19 X – bł. Jerzy Popiełuszko, kapłan i męczennik, którego biografia i działalność duszpasterska jest wielu z nas dobrze znana, a której charakterystycznym rysem było przypominanie i realizowanie myśli z Listu do Rzymian: „Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj!”. Po Mszy św. błogosławieństwo relikwiami błogosławionego Męczennika

• 20 X – św. Jan Kanty, najpierw student, a następnie profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego, kapłan odznaczający się wielkim miłosierdziem dla ubogich, pracowitością
i prawdomównością;

• 21 X – bł. Jakub Strzemię, arcybiskup halicko-lwowski, który odznaczał się wielkim nabożeństwem do Najświętszego Sakramentu i Matki Bożej;

• 22 X – św. Jan Paweł II, papież, którego pontyfikat jest dobrze nam znany i naznaczony duchowością całkowitego powierzenia się Maryi, o czym przypomina jego zawołanie Totus Tuus. Po Mszy św. błogosławieństwo relikwiami św. Papieża Polaka

aktualizowano: 2016-10-15