472newsy 2018-08-22 03:55:09

Aktualności - ogłoszenia

Aktualności - ogłoszenia 23 września 2017 wyświetleń: 204

Ogłoszenia parafialne - XXV Niedziela w ciągu roku.

DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
24 września 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dzisiaj przypada ostatnia niedziela września. W ciągu tego miesiąca, przez wstawiennictwo Matki Bożej i wielu świętych, polecaliśmy Panu Bogu losy naszej Ojczyzny, życie i rozwój naszych dzieci, nasze rodziny. Nadal prośmy o żywą wiarę, nadzieję i miłość, gotową dzielić z braćmi to, co posiadamy, choćby w najskromniejszym wymiarze.
  2. W piątek, 29 września, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała, a po kolejnej niedzieli, 2 października, wspomnienie św. Aniołów Stróżów. Może na co dzień nie zawsze pamiętamy, że miłosierny Bóg troszczy się o każdego z nas, posyłając swoich Aniołów, którzy chronią nas i nam pomagają. To nie lukrowana bajka dla dzieci. Anioły są bowiem namacalnym przejawem obecności Pana Boga w świecie, Jego głosem. Łączą niebo z ziemią. Wszędzie, gdzie spotykamy dobroć, miłość, jedność i pokój, tam też są obecne Anioły. Archaniołowie cieszą się wyjątkową bliskością Pana Boga, dlatego korzystajmy z ich pośrednictwa, prośmy o pomoc, zwłaszcza w trudnych sprawach, kiedy zaczyna brakować nadziei. Tym bardziej zapraszam na świąteczną Mszę Świętą o godz. 18.00.
  3. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału 
w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy celebrowali codziennie o godz. 17.30. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach. Różaniec jest potężna bronią w walce ze złem, tak silną, że nie raz zmienił bieg historii. Dnia 07 października br. zaplanowana jest wielka modlitwa różańcowa na całej granicy naszego państwa - „ Różaniec do Granic”. O szczegółach tego wielkiego i historycznego wydarzenia poinformujemy w niedziele za tydzień.
  4. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 spotkanie z rodzicami dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do Pierwszej komunii Świętej.
  5. Bardzo serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła i złożenie ofiar na kwiaty państwu Mieczysławowi Brajta, Sylwii Dzedzej, Magdalenie Pelczarskiej, Justynie Rył, Barbarze i Edwardowi Tabaka. W tym tygodniu bardzo proszę o posprzątanie świątyni kolejne rodziny z ul. Wiejskiej

W tym tygodniu patronują nam:

  • 25 IX – bł. Władysław z Gielniowa (1440-1505), prezbiter,

  • 27 IX – św. Wincenty à Paulo (1581-1660), prezbiter,

  • 28 IX – św. Wacław (ok. 903-935?), książę czeski,

  • 30 IX – św. Hieronim (ok. 345-419 lub 420), prezbiter,

 

aktualizowano: 2017-09-23
cofnij drukuj do góry
Wszystkich rekordów: