Aktualności - ogłoszenia 1 października 2017 wyświetleń: 804

Ogłoszenia parafialne - XXVI Niedziela w ciągu roku.

DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
1 października 2017

1. Dziś jest pierwsza niedziela października. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki, biorąc do rąk różaniec, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Zachęcam do udziału
w codziennej Mszy Świętej i w codziennie celebrowanym w naszym kościele o godz. 17.30 październikowym nabożeństwie. Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę
o odmawianie różańca w domach.
  2. Pamiętajmy i przypominajmy innym, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw, jakimi Kościół może nas obdarzyć. Przypominam, że w niedziele i środy odmawiamy tajemnice chwalebne, w poniedziałki i soboty tajemnice radosne, we wtorki i piątki – bolesne, a w czwartki – tajemnice światła.
  3. W tym duchu przeżyjemy też liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, które przypada pod koniec tygodnia, w sobotę, 7 października. Jest to dzień wielkiej modlitwy różańcowej w naszej Ojczyźnie - „RÓŻANIEC DO GRANIC”. ( odczytać apel ). W Naszym kościele w tym dniu od godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna modlitwa różańcowa w intencji naszej Ojczyzny. Zapraszamy bardzo gorąco wszystkich, komu dobro naszego kraju leży na sercu.
  4. W przyszła niedzielę będziemy obchodzić XVII Dzień Papieski, który przebiegać będzie pod hasłem -„Idźmy naprzód z nadzieją”. Jak co roku będzie można dobrowolną ofiarą do puszek po Mszach św. wesprzeć fundacje „Dzieło Nowego Tysiąclecia” . Po Mszy św. o godz. 11.00 zapraszamy wszystkich mieszkańców o wielkim sercu na festyn rodzinny przy GCI, podczas którego będzie możliwość zakupu „papieskich kremówek” - cegiełek oraz innych wyrobów takich jak hot dogów, ciast, pierogów, zapiekanek. Całkowity dochód ze sprzedaż przeznaczony jest na wsparcie dzieci z Kenii, które są pod honorową opieka Gminy Dolice i Parafialnego Zespołu CARITAS. Organizatorami festynu są - Parafia Dolice, CARITAS, Stowarzyszenie Jeden za Wszystkich Wszyscy za Jednego, GCISiP oraz Gmina Dolice. Podczas festynu będziemy mogli zapoznać się z pracą wolontariuszy w Kenii oraz zobaczyć film i slajdy połączone z prelekcją wolontariuszki, która przybędzie do naszej wspólnoty z Kenii. Zapraszamy bardzo serdecznie, a osoby które chciałyby upiec ciasta prosimy o dostarczenie wypieków do GCI dnia 08 października.
  5. W jutrzejszy poniedziałek w liturgii wspominamy św. Aniołów Stróżów. To wspomnienie ma nam przypominać, że każdy z nas ma swojego Anioła Stróża, którego zadaniem jest obrona nas przed niebezpieczeństwami duszy i ciała. Jednak żeby to było możliwe, sami musimy być wyczuleni na jego natchnienia. Pamiętajmy też, aby każdego dnia polecać się opiece tego Bożego wysłannika, choćby przez dołączaną do porannego i wieczornego pacierza modlitwę: Aniele Boży, stróżu mój…
  6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Pamiętajmy, że z daru Bożego miłosierdzia możemy korzystać zwłaszcza przez ręce kapłanów. Dlatego w czwartek podczas adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30 będziemy prosili o liczne i święte powołania do kapłaństwa, także z naszej parafii, o wytrwanie dla tych, którzy zostali już powołani do pracy w winnicy Pańskiej. W pierwszy piątek miesiąca wprost doświadczajmy Bożej miłosiernej miłości, płynącej z przebitego Serca Pana Jezusa. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej w naszym kościele będzie od godz. 17.00 i podczas Mszy św.
  7. W pierwszą sobotę miesiąca z sakramentami świętymi udajemy się do chorych i seniorów z naszej wspólnoty parafialnej od godz. 9.00.
  8. Ksiądz Biskup Tadeusz Lityński, biskup zielonogórsko - gorzowski wyraża wdzięczność za ofiary i wsparcie, wszystkim parafianom z Dolic, którzy swoimi datkami wsparli odbudowę katedry gorzowskiej po jej pożarze. W gablocie wywieszony jest list, który ks. Biskup wystosował do naszej parafii.
  9. Składam serdeczne podziękowanie za posprzątanie kościoła i złożone ofiary na kwiaty państwu Kalinowskiej Karolinie, Janickiemu Januszowi, Helenie i Zdzisławowi Piecuch, Szczepańskiej Wandzie. W tym tygodniu bardzo proszę o posprzątanie świątyni kolejne rodziny z ulicy Wiejskiej.
  10. W przyszłą niedziele przypada druga niedziela miesiąca, tradycyjnie ofiary zbierane na tace w tym dniu przeznaczone będą w całości na fundusz remontowo budowlany naszej świątyni i domu parafialnego. Został już ukończony remont mieszkania księdza wikariusza jak i wymieniono pozostałe oka w domu parafialny.

W tym tygodniu patronują nam:

• 4 X – św. Franciszek z Asyżu (1182-1226), ojciec wielkiej rodziny franciszkańskiej, stygmatyk, którego duchowość do dziś wywiera olbrzymi wpływ na życie wierzących i Kościoła (wspomnienie obowiązkowe); w jego liturgiczne wspomnienie imieniny obchodzi Ojciec Święty Franciszek – przez wstawiennictwo św. Franciszka z Asyżu polecajmy go Bożej Opatrzności;

• 5 X – św. Faustyna Kowalska (1905-1938), dziewica, siostra ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia; św. Jan Paweł II zwykł ją nazywać „iskrą Bożego miłosierdzia”, która wyszła z Polski (wspomnienie obowiązkowe).

aktualizowano: 2017-10-01