475newsy 2018-08-22 03:55:12

Aktualności - ogłoszenia

Aktualności - ogłoszenia 7 października 2017 wyświetleń: 221

Ogłoszenia parafialne - XXVII Niedziela w ciągu roku.

DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 8 października 2017
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Różaniec towarzyszy nam w chwilach radości i doświadczenia. Rozważając tajemnice z życia Pana Jezusa i Maryi, w różańcowe dziesiątki wplatamy nasze sprawy osobiste, sprawy naszych rodzin, narodu, Kościoła, całej ludzkości. W ten sposób prosta modlitwa różańcowa pulsuje naszym życiem. Jakże wielka jest dziś potrzeba modlitwy o pokój na świecie i w intencji zagrożonej rodziny. Spróbujmy na nowo odkryć różaniec we wspólnocie parafialnej i w zaciszu domowego Kościoła. Na nabożeństwo październikowe gromadzimy się w naszym kościele codziennie o godz. 17.30. Wszystkich parafian serdecznie zapraszam!
  2. W sobotę, 14 października, będziemy pamiętali o nauczycielach i wychowawcach, którzy obchodzą swoje doroczne święto. To ich dzień – Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy ich naszą życzliwością, a przede wszystkim płynącą z serca gorącą modlitwą. Zapraszam na nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30 w intencji nauczycieli, wychowawców, katechetów i wszystkich pracowników oświaty z naszej parafii.
  3. W poniedziałek po Mszy św. zbiórka ministrantów i kandydatów, we wtorek po Mszy św. zapraszamy na spotkanie wszystkich, którzy pragną śpiewać w scholi, w piątek na modlitwę różańcowa i mszę św. zapraszamy młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Dzieci klasy trzeciej wspólnie modlą się na różańcu we wtorek i czwartek o godz. 17.30.
  4. Bardzo serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła i złożenie ofiar na kwiaty paniom Wilhelminie Ciecwież, Małgorzacie Kobus, Janinie Józewczyk, Mari Nowak i Małgorzacie Chachuła. W tym tygodniu bardzo proszę o posprzątanie świątyni kolejne rodziny z ul. Wiejskiej.
  5. Przeżywamy dziś Dzień Papieski, GCI, Caritas Parafialny zapraszają po Mszy św. o godz. 11.00 na Rodzinny Festyn do GCI. Po Mszach św. możemy dobrowolna ofiarą do puszek wesprzeć Fundacje Dzieło Nowego Tysiąclecia.
  6. W sobotę na godz. 11.00 zapraszam mężczyzn , którzy chcieliby pomóc w instalowaniu gabloty informacyjnej na zewnątrz naszej świątyni. Proszę o przyniesienie ze sobą szpadli. Z góry bardzo dziękujemy za pomoc.

W tym tygodniu patronują nam:

  • 9 X – bł. Wincenty Kadłubek (1160-1223), biskup krakowski, uczestnik Soboru Laterańskiego IV; dziełem jego życia są „Kroniki polskie”, w których zebrał wszystkie podania i mity o początkach Polski; jest uznawany za naszego pierwszego historyka (wspomnienie obowiązkowe);

  • 13 X – bł. Honorat Koźmiński (1829-1916), prezbiter, kapucyn, który powołał do życia wiele bezhabitowych zgromadzeń zakonnych, przeważnie żeńskich (wspomnienie obowiązkowe).

aktualizowano: 2017-10-07
cofnij drukuj do góry
Wszystkich rekordów: