Aktualności - ogłoszenia 2 lutego 2020 wyświetleń: 652

/fot.: www.verbumdei.com.pl /

OFIAROWANIE PAŃSKIE
2 lutego 2020

1. W dzisiejszą niedzielę, 2 lutego, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Od początku czczono w Kościele pamiątkę przyniesienia Dzieciątka Jezus przez Maryję i Józefa do świątyni jerozolimskiej. Niekiedy dzień ten nazywano także świętem Symeona. Jak pamiętamy z kart Ewangelii, Maryja złożyła Dzieciątko w ręce świątobliwego starca Symeona. W Jerozolimie to święto obchodzono już w V wieku i łączono je z procesją ze świecami. Od X wieku upowszechnił się zwyczaj błogosławienia w tym dniu świec. Święto Ofiarowania Pańskiego ukazuje nam Chrystusa – Światłość świata. Przyniesiona przez nas świeca ma przypominać, że Chrystus nieustannie oświeca drogi naszego życia.
  2. W wydarzeniu Ofiarowania Pańskiego wyjątkowa jest też obecność starców Symeona i Anny. Dlatego dziś modlimy się w intencji ludzi w podeszłym wieku.
  3. W święto Ofiarowania Pańskiego w Kościele powszechnym obchodzimy ustanowiony przez Świętego Jana Pawła II Światowy Dzień Życia Konsekrowanego – tegoroczny jest już 24. z kolei. Naszą modlitwą obejmujemy osoby, które oddały swoje życie na służbę Panu Bogu i ludziom w zakonach, zgromadzeniach i instytutach świeckich. Prośmy też o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i wspólnocie parafialnej. Niech nie zabraknie też wsparcia materialnego dla klasztorów klauzurowych i domów zakonnych, można przy wyjściu z kościoła wspomóc je złożywszy dobrowolną ofiar do puszki.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek i w piątek okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00. Wszystkich parafian zachęcam do pojednania się z Bogiem i braćmi oraz do licznego udziału we Mszy Świętej i pierwszopiątkowym nabożeństwie.
  5. W piątek zostały zainstalowane i poświęcone nowe konfesjonały. Bardzo dziękuje za ofiary złożone na ten cel. Koszt konfesjonałów to kwota 16 000 zł. Kolejna inwestycja, do której będziemy się przymierzać i realizować do elewacja domu parafialnego. Mam też informacje na temat wspomnianych drugich okien do naszej świątyni, mianowicie nowy Wojewódzki Konserwator Zabytków wstrzymał zakres tych prac. Musimy być posłuszni woli konserwatora.
  6. Przyszła niedziela to druga niedziela miesiąca, taca w całości przeznaczona będzie na fundusz remontowo budowlany naszej świątyni i domu parafialnego. Bardzo dziękuję rodzicom dzieci komunijnych za posprzątanie kościoła. W tym tygodniu bardzo proszę o posprzątanie świątyni kolejne rodziny z ul. Wiejskiej.
  7. We wtorek zapraszam na Mszę św. i spotkanie wolontariuszy z Parafialnego Zespołu CARITAS, oraz te osoby, które chciałyby swoją radą i pomocą wesprzeć PZC. W piątek spotkanie przygotowujące do przyjęcia sakramentu bierzmowania o godz. 18.00.
  8. W sobotę 08 lutego o godz. 17.30 rozpoczniemy nowennę do Matki Bożej Rozwiązującej Węzły. Nowenna codziennie do 16 lutego o godz. 17.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
aktualizowano: 2020-02-02