Aktualności - ogłoszenia 29 lutego 2020 wyświetleń: 940

Ogłoszenia parafialne - I Niedziela Wielkiego Postu

PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
1 marca 2020

1. Dzisiaj przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu. Kończą się właśnie trwające od Środy Popielcowej Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Warto przytoczyć przy tej okazji słowa Świętego Jana Pawła II: „Rozpoczynający się okres Wielkiego Postu jest okazją do bardziej intensywnej modlitwy i wielkodusznej pokuty dla ubłagania Boga o łaskę nawrócenia serc i dar pokoju w sprawiedliwości dla wszystkich ludzi”.
  2. Włączmy się w głębokie przeżycie tego czasu przez intensywniejszą modlitwę osobistą i wspólnotową. Tej drugiej będzie sprzyjał udział w nabożeństwach wielkopostnych: w piątki w naszym kościele o godz. 17.30 odprawiamy Drogę krzyżową, a w niedziele o godz. 17.00 Gorzkie Żale. Do licznego udziału w tych nabożeństwach zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych. Pamiętajmy o osobistych umartwieniach, a także o specjalnych postanowieniach na Wielki Post.
  3. Przypominam, że w każdy piątek Wielkiego Postu za odmówienie przed obrazem Jezusa ukrzyżowanego po przyjęciu Komunii św. modlitwy do Chrystusa ukrzyżowanego: „Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu” oraz za udział w Drodze krzyżowej, a także w każdą niedzielę za udział w nabożeństwie Gorzkich żali oraz za odprawienie przynajmniej trzydniowych rekolekcji można uzyskać odpust zupełny.
  4. W dzisiejszą niedzielę przypada święto państwowe (od 2011 r.): Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek będziemy przepraszać Boże Serce za wszelki brak miłości, za lekceważenie daru Bożego miłosierdzia. Będziemy prosić o łaskę nawrócenia dla siebie i dla tych, którzy Pana Boga przepraszać nie chcą. W sobotę powierzymy naszą wspólnotę, każde rodzące się w niej i godnie kończące się życie, Niepokalanemu Sercu Maryi – najlepszej z Matek. Chorych odwiedzimy w sobotę od godz. 09.00. Okazja do spowiedzi świętej codziennie w tygodniu od godz. 17.00
  6. Serdeczne podziękowanie dla rodzin Zalwwskich, Aksamit, Chamernik, Żywiołek za posprzątanie świątyni i złożenie ofiar na kwiaty, w tym tygodniu bardzo proszę o posprzątanie kościoła kolejne rodziny z ul. Ogrodowej. Również bardzo serdecznie dziękujemy panom, którzy w minionym tygodniu uprzątnęli plac wokół naszej świątyni usuwając rosnące tam krzewy. Przyszłą niedziela , to druga niedziela miesiąca. Ofiary zbierane w tym dniu w całości przeznaczamy na fundusz remontowo budowlany naszej świątyni i domu parafialnego. W tej chwili trwa remont łazienek na plebanii, przymierzamy się w tym roku zrobić elewację domu parafialnego oraz wycyklinować podłogę i zainstalować balustrady w prezbiterium naszej świątyni.
  7. We wtorek po Mszy św. cykliczne spotkanie członków Parafialnego Zespołu Caritas w salce domu parafialnego.
aktualizowano: 2020-02-29