Aktualności - ogłoszenia 17 lutego 2024 wyświetleń: 116

Ogłoszenia parafialne - I Niedziela Wielkiego Postu

PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
18 lutego 2024

1. Rokrocznie w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu rozważamy Ewangelię o kuszeniu Chrystusa na pustyni. Pan Jezus, który zwyciężył wszystkie szatańskie pokusy, uczy nas sztuki zwyciężania w pokusie. Niech wielkopostna pielgrzymka wiary nas umacnia w naszych zmaganiach ze złem.
  2. Wzbudźmy w sobie wielkie pragnienie owocnego i dobrego przeżycia rozpoczętego czasu Wielkiego Postu – różne umartwienia bądź dobre postanowienia mogą w tym pomóc. Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty dziś dobiegają końca, ale warto i trzeba rozwijać w sobie ducha umartwienia, do czego bardzo zachęcamy.
  3. Nabożeństwa pasyjne tego okresu są również pomocą we właściwym jego przeżywaniu. Zapraszamy dziś o godz. 17.15 na pierwsze Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Natomiast w piątki zapraszamy na Drogę Krzyżową dla wszystkich, dzieci, młodzieży i dorosłych o godz. 17.30
  4. Rozpoczął się także czas Komunii Świętej wielkanocnej, który potrwa aż do Niedzieli Zesłania Ducha Świętego. Przypominamy o przykazaniu kościelnym o powinności skorzystania raz w roku z sakramentu pojednania i przyjęcia Komunii Świętej w okresie wielkanocnym. Każdego dnia przed i podczas Mszy jest możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej. Na te największe chrześcijańskie święta oczyśćmy nasze serca, uczyńmy je gotowymi na przyjęcie Zmartwychwstałego Pana.
  5. Informujemy, że parafialne rekolekcje wielkopostne, a zarazem będą to renowacje Misji Świętych rozpoczniemy 17 marca . Natomiast szkolne rekolekcje odbędą się od 07 marca br.
  6. W czwartek, 22 lutego, przypada święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. Przyjdźmy w tym dniu, jeśli mamy możliwość, na Mszę Świętą, a przede wszystkim pamiętajmy w modlitwie o Następcy Świętego Piotra, który nie przestaje prosić o to wsparcie.
  7. Przyszła niedziela – druga wielkopostna, to NIEDZIELA AD GENTES – dzień modlitwy w intencji misji i misjonarzy. Również w przyszłą niedzielę na godzinę 18.00 zapraszam kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami oraz osoby, które z różnych przyczyn nie przystąpiły do Sakramentu Bierzmowania a chciały by go uzupełnić w swoim chrześcijańskim życiu, na Mszę św. i spotkanie po niej.
  8. Bardzo serdecznie dziękujemy paniom Zofii Chachuła, Danucie Chwieduk, Krystynie Hawryluk i Janinie Witczak za przygotowanie świątyni i złożenie ofiar na kwiaty do dzisiejszej liturgii. W tym tygodniu bardzo prosimy o przygotowanie kościoła kolejne rodziny z ul. Dworcowej. Bardzo serdecznie dziękujemy za złożone ofiary na fundusz remontowo budowlany świątyni i domu parafialnego w wysokości 2 697, 70 PLN.
  9. Pamiętamy w modlitwach o solenizantach i jubilatach oraz o naszych Parafianach, którzy w ostatnim czasie odeszli do wieczności.

aktualizowano: 2024-02-24