Aktualności - ogłoszenia 8 kwietnia 2018 wyświetleń: 837

Ogłoszenia parafialne - II NIEDZIELA WIELKANOCNA

DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY 8 kwietnia 2018
CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

1. Zmartwychwstały Chrystus obdarza nas łaską swego miłosierdzia. Nikt, nawet największy grzesznik, nie jest jej pozbawiony. Boże miłosierdzie najbardziej przejawia się w przebaczaniu grzechów. Pan Jezus wciąż czeka, aby każdy z głębi swojego serca zawołał do Niego: Pan mój i Bóg mój, i aby On mógł w pełni okazać człowiekowi swoje miłosierdzie.
  2. Dzisiaj rozpoczyna się w Kościele w Polsce Tydzień Miłosierdzia. Doświadczamy Bożego miłosierdzia w naszym życiu i to powinno skłaniać nas do okazywania miłosierdzia innym, a szczególnie najbardziej potrzebującym. Dzisiaj i przez cały tydzień otaczamy szczególną modlitwą tych, którzy na co dzień zajmują się działalnością charytatywną w naszej parafii. Wspieramy dzieła Caritas. Już teraz dziękujemy za zebrane dzisiaj ofiary, które będą przeznaczone na Centrum Rehabilitacji i Aktywizacji Osób Niepełnosprawnych. Zachęcamy także do podjęcia dzieł miłosierdzia w swoim najbliższym otoczeniu.
  3. Jutro będziemy świętować przeniesioną z Wielkiego Tygodnia uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msza Święta o godz. 18.00. Uroczystość ta od lat obchodzona jest jako Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Chcemy otoczyć modlitwą każde poczęte dziecko i jego rodziców. Na Mszy Świętej o godz.18.00 będzie można złożyć przyrzeczenie trwającej 9 miesięcy modlitwy duchowej adopcji dziecka poczętego.
  4. W poniedziałek, 9 kwietnia, w 8. rocznicę katastrofy smoleńskiej polecimy Bogu tych, którzy zginęli pod Smoleńskiem, oraz będziemy modlić się w intencjach naszej Ojczyzny.
  5. We wtorek o godz. 18.00 spotkanie Legionu Maryi, po Mszy świętej dalsza część spotkania w domu parafialnym. Zapraszamy chętnych do wspólnej modlitwy.
  6. Niech Pan Jezus okazuje łaskę miłosierdzia solenizantom i jubilatom tego tygodnia. Serdeczne podziękowanie za posprzątanie kościoła dla pań Beaty Kordyka, Monice Zotow i Wandzie Sowa. W tym tygodniu bardzo proszę o posprzątanie świątyni kolejne rodziny z ulicy Ogrodowej.
  7. Modlitwa do Matki Bożej rozwiązującej węzły to ratunek dla każdego, którego krepują węzły naszego życia. Maryja Dziewica pragnie, żeby to się skończyło, wychodzi nam na spotkanie, żebyśmy oddali Jej wszystkie nasze węzły. Ona je rozwiąże. W zakrystii można otrzymać nowennę do Matki Bożej rozwiązującej węzły. Obraz Matki Bożej Rozwiązującej Węzły, który przybędzie do naszej świątyni po uroczystości Bożego Ciała jest już w trakcie realizacji. Bardzo proszę o modlitwę w intencji artysty i sponsorów tworzących to wspaniałe dzieło.

aktualizowano: 2018-04-08