Aktualności - ogłoszenia 8 grudnia 2019 wyświetleń: 638

NIEPOKALANE POCZĘCIE NAJŚW. MARYI PANNY
8 grudnia 2019

DRUGA NIEDZIELA ADWENTU

1. Mimo przypadającej dziś drugiej niedzieli Adwentu, zgodnie z dekretem watykańskiej Kongregacji Kultu Bożego, w Kościele w Polsce obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, która przypada 8 grudnia. Wyraża ona wiarę Kościoła w to, że Maryja, wybrana na matkę Syna Bożego, jako jedyna z ludzi została poczęta i urodziła się bez zmazy grzechu pierworodnego. Ta wiara zawsze towarzyszyła wierzącym i przejawiała się w różny sposób, np. w naszej polskiej tradycji w tak chętnie śpiewanych „Godzinkach o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny”. Dzisiejszej niedzieli o godz. 17.30 rozpoczynamy nowennę do Matki Bożej Rozwiązującej Węzły. Nowenna potrwa do 16 grudnia. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w tych dniach o godz. 17.30.
  2. Dzisiejsza niedziela jest jednocześnie szczególnym – już dwudziestym z kolei – Dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Do puszek przed kościołem składamy ofiary na pomoc Kościołowi w byłych krajach Związku Sowieckiego. Polecam ten ważny cel ofiarności Parafian.
  3. Z Maryją podążamy adwentową drogą, przygotowując się na przyjęcie niezwykłego daru – narodzenia Bożego Syna, naszego Odkupiciela, który na nowo otwiera nam bramy nieba. Nie zmarnujmy tego daru i w trosce o zbawienie własnej duszy wsłuchajmy się w to, co podpowiada nam służebnica Pańska. Pamiętajmy o codziennie od poniedziałku do piątku sprawowanej w naszym kościele Mszy Świętej roratnej o godz. 07.00 i o adwentowej spowiedzi św. Nie odkładajmy tego na ostatnią chwilę – niech Pan narodzi się w pełni przede wszystkim w naszych czystych sercach. Niech to będzie czas naszej wewnętrznej, duchowej mobilizacji do odnowy więzi z Panem Bogiem i bliźnimi.
  4. W środę naszym parafialnym zwyczajem przez wstawiennictwo Maryi podczas nowenny i Eucharystii o godz.07.00 i 18.00 będziemy polecać Bożej Opatrzności nasze dobre przygotowanie na przyjście na świat Jej Syna, a naszego Zbawiciela. Zapraszamy do tej wspólnej modlitwy.
  5. W tych dniach wspominamy bolesne doświadczenia z naszej najnowszej historii (13 grudnia 1981 roku wprowadzono stan wojenny, a 16 grudnia tego roku dokonano pacyfikacji kopalni „Wujek” na Śląsku). Święty Jan Paweł II ciągle przypominał: „[…] ogromna jest cena, jaką zapłacił naród polski za niepodległość, za prawo do istnienia jako państwo. Przechowujmy w sercach tę świadomość i niech ona stanie się zachętą do głębokiej refleksji o Polsce, nad tym, jaką była, jaką jest i jaką powinna być”.
  6. Serdecznie dziękujemy za posprzątanie świątyni i złożenie ofiar na kwiaty paniom Beacie Ciupa, Grażynie Pakos, Beacie Paterka i Danucie Niedzwieckiej. W tym tygodniu bardzo proszę o posprzątanie kościoła kolejne rodziny z ul. Wiejskiej.
aktualizowano: 2019-12-08