Aktualności - ogłoszenia 16 marca 2019 wyświetleń: 742

Ogłoszenia parafialne - II Niedziela Wielkiego Postu

DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
17 marca 2019

1. Wydarzenia z Góry Przemienienia są zapowiedzią ostatecznego objawienia chwały Chrystusa. Zanim jednak staniemy się na nowo świadkami zwycięstwa Chrystusa nad grzechem i śmiercią, musimy oczyścić nasze serca przez post, modlitwę i jałmużnę.
  2. Dzisiejsza niedziela Ad Gentes to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Uczyńmy osobisty, duchowy wysiłek, wspierając dzieło głoszenia Ewangelii aż po krańce ziemi. Po Mszy Świętej będą zbieraną także ofiary na wsparcie dzieł podejmowanych przez misjonarzy. Parafialny Zespół CARITAS w kruchcie kościoła rozprowadza świece wielkanocne i karty świąteczne.
  3. Przypominamy wiernym czwarte przykazanie kościelne, które w okresie Wielkiego Postu znajduje swoje najgłębsze wypełnienie: „Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w czasie Wielkiego Postu powstrzymywać się od udziału w zabawach”.
  4. Niech odpowiedzią na zaproszenie do wzmożonej modlitwy będzie nasz udział w wielkopostnych nabożeństwach: Drogi krzyżowej w piątki o godz.17.30 oraz Gorzkich żali w niedzielę o godz. 17.00. Przypominamy, że za każdorazowe pobożne odprawienie Drogi krzyżowej przy 14 stacjach oraz za udział w Gorzkich żalach i po spełnieniu zwyczajnych warunków można uzyskać łaskę odpustu.
  5. Tegoroczne rekolekcje wielkopostne rozpoczną się 31 marca, w IV Niedziele Wielkiego Postu. Nauki wygłosi dla nas ks. Mirosław Lech z Drohobycza na Ukrainie. Szczegółowy plan rekolekcji parafialnych podany będzie w przyszłą niedzielę oraz dostępny będzie na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej.
  6. We wtorek 19 marca przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, patrona Kościoła. Msza Święta o godz. 18.00 po której odmówimy wspólnie litanie do św. Józefa.
  7. Składam serdeczne podziękowanie za posprzątanie kościoła i złożenie ofiar na kwiaty państwu Honoracie Fijałkowskiej, Gertrudzie i Henrykowi Żuk, Irenie i Markowi Haluch, w tym tygodniu bardzo proszę o posprzątanie świątyni kolejne rodziny z ul. Wojska Polskiego. Z serca płynące podziękowanie za złożone ofiary w ubiegłą niedzielę w wysokości 2725 zł 50 gr na fundusz remontowo - budowlany naszej świątyni i domu parafialnego.
  8. W tym tygodniu w piątek po wieczornej Mszy św. pierwsza próba dla dzieci klas trzecich, które przygotowują się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej. Spotkanie z ich rodzicami w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00. OBECNOŚĆ OBOWIĄZKOWA !!!!
  9. Niech Boże błogosławieństwo i życzliwość najbliższych towarzyszą solenizantom i jubilatom nowego tygodnia.
  10. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Zdzisława KWAŚNIEWSKIEGO. Wieczny odpoczynek…
aktualizowano: 2019-03-16