Aktualności - ogłoszenia 15 grudnia 2019 wyświetleń: 745

Ogłoszenia parafialne - III Niedziela Adwentu

TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU
15 grudnia 2019

1. W tym tygodniu, od wtorku, rozpoczniemy okres bezpośredniego przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Zastanówmy się, jak przeżywamy ten święty czas? Może to właściwy moment na korektę naszego postępowania, na pojednanie się z Panem Bogiem i bliźnimi przez szczerą spowiedź. Kościół przychodzi nam z pomocą jako szafarz Bożego miłosierdzia oraz przez piękno i bogactwo adwentowej liturgii. Wykorzystajmy ten czas na szczególne pogłębienie więzi z domownikami oraz z naszym Kościołem parafialnym, w którym uczymy się przyjaźni z Panem Bogiem, aby dalej w niej wzrastać, dojrzewać i dzielić się nią z innymi. Nowenna do Matki Bożej Rozwiązującej Węzły dziś i jutro o godz. 17.30.
  2. Trzecią niedzielę Adwentu nazywamy niedzielą Gaudete – „Radujcie się!”, od słów z Listu Świętego Pawła do Filipian (Flp 4,4-5): „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko”. Dlatego też w dzisiejszej liturgii zamiast fioletowych pojawiły się szaty różowe.
  3. Dzisiaj rozpoczynamy też kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Nie lekceważmy współczesnych zagrożeń i zorganizowanych ataków wrogów rodziny. Jest ona przecież pierwszym, podstawowym i naturalnym środowiskiem chrześcijańskiego wychowania i przekazywania wiary. Trosce o trudną codzienność naszych rodzin niech towarzyszy modlitwa, także ta wspólnotowa domowego Kościoła.
  4. W najbliższy wtorek przypadają 83. urodziny papieża Franciszka – w osobistych modlitwach polecajmy jego osobę i posługę Bożej Opatrzności, aby prowadził bezpiecznie Kościół przez niespokojne współczesne czasy.
  5. W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 07.00 i 18.00. Dzięki „fiat” Maryi na świat przyszedł nasz Zbawiciel, aby otworzyć nam bramy nieba. W Jej szkole uczymy się zasłuchania w Boży głos, wypełniania woli Bożej, i to nie dla własnej chwały, lecz po to, aby objawiła się miłosierna miłość naszego niebieskiego Ojca. Zapraszamy na Msze św. roratnie od poniedziałku do piątku o godz. 07.00. Dzieci przynoszą serduszka z dobrymi uczynkami, dzięki którym mogą wylosować figurkę Matki Bożej. W piątek kończąc Roraty wylosowana figurka przejdzie już na własność.
  6. Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o naszych chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wcześniej w kościele wigilijnego opłatka i płonącej świecy Caritas. Miejmy wrażliwe i otwarte serca. Wielu chciałoby wykreślić z nich Pana Jezusa, a święta ograniczyć do rozrywki i stołu.
  7. Wyrażam z serca płynące podziękowanie za złożone ofiary w wysokości 3052 zł 10 gr na fundusz remontowo budowlany naszego kościoła i domu parafialnego. Dziękuję również za ofiary złożone na pomoc „ Kościołowi na Wschodzie”. Zostało zebrane i przekazane 489 zł 63 gr. Bardzo serdecznie dziękuję. Dziękujemy również paniom Helenie Pieszko, Barbarze Szkolnickiej i Irenie Szkolnickiej za posprzątanie świątyni i złożone ofiarna kwiaty. W tym tygodniu o posprzątanie świątyni bardzo proszę kolejne rodziny z ul. Wiejskiej.
  8. Parafialny Zespół Caritas składa serdeczne podziękowania dla wszystkich darczyńców za złożone produkty w Biedronce na paczki dla najbardziej potrzebujacych rodzin z naszej wspólnoty parafialnej. Z zebranych produktów zostało przekazanych 30 paczek. Raz jeszcze z serca dziękujemy.
aktualizowano: 2019-12-15