Aktualności - ogłoszenia 29 kwietnia 2017 wyświetleń: 925

/fot.: xbb /

TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY
30 kwietnia 2017

1. Dziś jest trzecia niedziela Wielkanocy. Nadal przeżywamy okres radości płynącej z doświadczenia mocy Chrystusa zmartwychwstałego.
  2. Nie zapominajmy, że źródłem naszej radości i mocy do ciągłego trwania przy Chrystusie, a jeśli odeszliśmy z powodu naszych słabości, do ciągłego powracania, jest Boże miłosierdzie. Zmartwychwstały Pan Jezus nie rozlicza Piotra z trzykrotnego zaparcia się Go, ale trzykrotnie pyta o miłość. I nasze grzechy, raz powierzone Bożemu miłosierdziu, stają się „błogosławioną winą”. Dlatego Kościół przypomina, że jeszcze jest stosowny czas na spowiedź św. i Komunię św. wielkanocną.
  3. Na mocy decyzji Konferencji Episkopatu Polski w trzecią niedzielę Wielkanocy we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny.
  4. Dzisiejsza niedziela jest też Ogólnopolską Niedzielą Modlitw za Kierowców i wszystkich poruszających po drogach. Niech nasza wspólna modlitwa zaowocuje rozwagą, większym rozsądkiem i mądrością w czasie naszych pieszych, rowerowych czy samochodowych wojaży. Prośmy o to Bożą Opatrzność przez wstawiennictwo św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących.
  5. W najbliższy poniedziałek rozpocznie się miesiąc w szczególny sposób poświęcony Maryi. Codziennie będziemy gromadzić się wokół ołtarza na Eucharystii o godz.18.00, po której będziemy celebrowali tak ukochane przez starszych i młodszych majowe nabożeństwo. To w szkole Maryi uczmy się całkowitego oddania Panu Bogu i braciom. Zadbajmy o Jej wizerunki w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach. Rodzinnie gromadźmy się przy nich na śpiewanie Litanii loretańskiej, pieśni maryjnych, różaniec czy wieczorny Apel jasnogórski.
  6. Dzień 1 maja jest także Świętem Pracy. Naszymi modlitwami przez wstawiennictwo św. Józefa Rzemieślnika obejmiemy szczególnie osoby i rodziny borykające się z problemem bezrobocia i z dramatyczną sytuacją materialną. W tym też dniu w kościele filialnym w Ziemomyślu o godz. 12.00 Msza św. odpustowa ku czci św. Józefa Rzemieślnika. Po Mszy św. mieszkańcy Ziemomyśla zapraszają na festyn.
  7. We wtorek, 2 maja, przypada doroczny Dzień Polonii i Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.
  8. W środę, 3 maja, będziemy przeżywali uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny. Porządek Mszy św. jak w niedzielę - 8.00, 11.00 i 18.00. Nabożeństwo majowe o godz. 17.30. W kościołach filialnych, w Sądowie i Ziemomyślu o godz. 9.30, w Pomietowie o godz. 12.15.
  9. W przyszła niedziele 07 maja br. będziemy w naszej parafii przezywać wraz z dziećmi z klas trzecich Pierwszą Komunię Świętą na Mszy św. o godz. 11.00.
    Spowiedź św. dla dzieci klas trzecich w sobotę 06 maja o godz. 9.00. Rodziców zapraszamy na spowiedź święta od poniedziałku do piątku od godz. 17.00.
    Próba dzieci przed uroczystością komunijną w czwartek i piątek o godz. 16.30 w kościele.
  10. Nie zapominajmy też o przypadających w tym tygodniu pierwszym czwartku, pierwszym piątku i pierwszej sobocie miesiąca. Chorych odwiedzimy w sobotę od godz. 9.00.
  11. Bardzo serdecznie dziękujemy za posprzątanie kościoła i złożenie ofiar na kwiaty paniom Katarzynie Szypowskiej, Joanie Kaczmarek, Jadwidze i Magdalenie Iwanko. W tym tygodniu kościół sprzątają i dekorują rodzice dzieci komunijnych.

W tym tygodniu patronują nam:

• 2 V – św. Atanazy (295-373), biskup Aleksandrii, doktor Kościoła, wybitny nauczyciel wiary (wspomnienie obowiązkowe);

• 4 V – św. Florian (†304), męczennik z początku IV wieku, patron strażaków (wspomnienie obowiązkowe).

aktualizowano: 2017-04-29