Aktualności - ogłoszenia

Aktualności - ogłoszenia 22 stycznia 2018 wyświetleń: 216

Ogłoszenia parafialne - III Niedziela Zwykła

TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
21 stycznia 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Pan Jezus wciąż powołuje tych, którzy będą łowić ludzi w sieci zbawienia, bo czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże.
  2. Trwamy ze wszystkimi wspólnotami chrześcijańskimi na świecie w tradycyjnej modlitwie o jedność chrześcijan. Tydzień modlitw zakończy się w czwartek, w święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła. Zachęcamy do udziału w spotkaniach modlitewnych w naszej okolicy.
  3. W piątek przypada w Kościele w Polsce Dzień Islamu. Poznawanie innych kultur i religii pomaga w przezwyciężaniu podziałów i nienawiści. Prośmy jedynego Boga, który na różne sposoby objawia się ludziom, o pokój i braterstwo w świecie.
  4. W minionym tygodniu zakończyliśmy wizytę duszpasterską w naszej parafii. Rodzin, które przyjęły kolędę było 705, co daje 77,5 % całości, tych zaś, które z powodów sobie wiadomych, kolędy nie przyjęły było 205, co daje 22,5 % całości. Chcemy w tym miejscu zaznaczyć, że liczba mieszkańców naszej wspólnoty parafialnej zmniejszyła się i wynosi 2950 osób. Raz jeszcze bardzo serdecznie dziękujemy za miłe i serdeczne przyjęcie i życzymy wszystkim obfitości łask Bożych.
  5. Bardzo serdecznie dziękujemy za posprzątanie kościoła i złożenie ofiar na kwiaty państwu Chamernik, Zalewskim i Żywiołek. W tym tygodniu bardzo proszę o posprzątanie świątyni kolejne rodziny z ulicy Ogrodowej. Również uprzejmie dziękuję za złożone ofiary w wysokości 3100 zł. w ubiegłą niedzielę na fundusz remontowo budowlany naszej świątyni i domu parafialnego. W tym roku planujemy remont dachu na domu parafialny. Chciałbym też powiadomić, że wspólnoty z kościołów filialnych z Ziemomyśla i Sądowa również w każdą niedzielę zbierają ofiary z przeznaczeniem na remonty świątyń w ich miejscowościach. W minionym roku w Ziemomyślu został wymieniony w całości dach na kaplicy, zaś w Sadowie poprawiona została elewacja kościoła i zainstalowane zostały rynny na dachu tamtejszej świątyni. Raz jeszcze z całego serca bardzo dziękuje za każdą ofiarę złożoną na cele remontowo budowlane.
  6. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy wielu łask Bożych. Jutro nasz wikariusz ks. Jarosława odprawi o godz. 18.00 Msze św. z okazji imienin, które przypadają w dniu dzisiejszym. W Jego i własnym imieniu bardzo serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy w intencji Dostojnego Solenizanta.

W tym tygodniu patronują nam:

  • 24 I – św. Franciszek Salezy (1567-1622), biskup Genewy w Szwajcarii

  • 25 I – św. Paweł Apostoł (I w.), nawrócony prześladowca pierwszych chrześcijan, gorliwy głosiciel Ewangelii wśród pogan.

  • 26 I – święci Tymoteusz i Tytus (I w.)

aktualizowano: 2018-01-22
cofnij drukuj do góry
Wszystkich rekordów: