Aktualności - ogłoszenia 21 stycznia 2024 wyświetleń: 93

Ogłoszenia parafialne - III Niedziela Zwykła

TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
21 stycznia 2024

1. Niedzielna liturgia słowa przypomina, że każdy chrześcijanin jest wezwany do nieustannego nawracania się, przemieniania swojego życia tak, by było ono bardziej przepełnione Ewangelią. Niełatwe to zadanie, ale wraz z Psalmistą chcemy powtarzać: „Daj mi poznać Twoje drogi, Panie, naucz mnie chodzić Twoimi ścieżkami. Prowadź mnie w prawdzie według swych pouczeń”.
  2. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy ustanowioną przed pięciu laty Niedzielę Słowa Bożego. Jest to może inspiracja do częstszego sięgania po słowo Boże zawarte na kartach Pisma Świętego i prześwietlania przezeń swojego życia.
  3. W czwartkowe święto Nawrócenia Świętego Pawła, Apostoła Narodów, zakończy się Tydzień Modlitwy o Jedność Chrześcijan.
  4. W piątek, w liturgiczne wspomnienie Świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa, przeżywać będziemy Dzień Islamu. Módlmy się w intencji wyznawców tej religii, z którymi łączy nas postać ojca wiary – Abrahama. Prośmy szczególnie, aby religii nie wykorzystywano instrumentalnie i z jej powodu nie dochodziło do prześladowań, gwałtów i przemocy.
  5. Bardzo serdecznie dziękujemy za wsparcie funduszu remontowo budowlanego naszej świątyni i domu parafialnego w ubiegłą niedzielę w wysokości 3 325 zł.
    Bardzo serdecznie prosimy kolejne rodziny z ul. Wiśniowej o przygotowanie kościoła do liturgii niedzielnej, w tym tygodniu nikt się nie zgłosił z tej ulicy do sprzątania świątyni.
  6. Życzymy solenizantom i jubilatom tego tygodnia  wielu łask Bożych i zdrowia.
  7. Zapraszamy serdecznie do wspólnego pielgrzymowania we wrześniu po sanktuariach Francji i Hiszpanii, są jeszcze wolne miejsca. Szczegółowy program można otrzymać w zakrystii bądź sprawdzić na stronie internetowej naszej parafii.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

- W środę, 24 stycznia – św. Franciszek Salezy
, który w swoich pismach ukazywał, że każdy ma swoją własną drogę pobożności wiodącą do świętości, adekwatną do życiowego powołania i codziennej pracy.
- W czwartek, 25 stycznia – św. Paweł Apostoł Narodów, który mocno przeżył spotkanie ze Zmartwychwstałym Panem pod Damaszkiem; z prześladowcy stał się gorliwym heroldem Chrystusa i Jego Dobrej Nowiny o zbawieniu.
- W piątek, 26 stycznia – św. św. Tymoteusz i Tytus, uczniowie św. Pawła Apostoła, do których skierował on tak zwane „Listy pasterskie” z trafnymi napomnieniami dla pasterzy i wiernych.

aktualizowano: 2024-01-28