Aktualności - ogłoszenia 22 stycznia 2017 wyświetleń: 1100

Ogłoszenia parafialne - III Niedziela w ciągu roku.

Św. Faustyna i Jezus Miłosierny Św. Faustyna i Jezus Miłosierny

TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
22 stycznia 2017

1. W całym Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pan Jezus domaga się wzajemnej miłości: „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Niech ta miłość stanie się naszym znakiem rozpoznawczym w świecie na każdy dzień.
  2. Zakończyliśmy w minionym tygodniu Wizytę Duszpasterską w naszej parafii. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy otworzyli swoje domy i serca na Boże błogosławieństwo. Rodzin, które kolędę przyjęło w naszej parafii było 676, co stanowi 75% ogółu mieszkańców, tych zaś, którzy z sobie wiadomych powodów nie przyjęło kolędy było 231, co stanowi 25% ogółu mieszkańców naszej parafii. Raz jeszcze bardzo serdecznie dziękujemy za przyjęcie i upraszamy dla mieszkańców naszej wspólnoty parafialnej szczególnego Bożego błogosławieństwa.
  3. W środę przypada święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła. W tym dniu podczas Mszy św. prosić będziemy o łaskę, aby Pan również nas zechciał nawrócić. Tego nawrócenia potrzebujemy na co dzień. Jak św. Paweł, powinniśmy stać się narzędziem Bożym, a wpatrując się w jego wspaniały wzór, kroczyć wiernie po drogach wiary, co więcej – nieść ją innym, świadczyć mężnie o Chrystusie – Zbawicielu świata.
  4. W minionym roku 2016 dzięki dobroci i hojności naszych parafian udało się nam przeprowadzić w kościele i domu parafialnym następujące prace: zainstalowanie kurantów na wieży kościelnej, remont elewacji wieży naszej świątyni, remont przedsionków kościoła i słupów przy bramach wejściowych na plac kościelny, zainstalowanie nowego tabernakulum i relikwiarii wraz z relikwiami św. Jana Pawła II i bł. ks. Jerzego Popiełuszki, odrestaurowanie obrazu Jezusa Miłosiernego i zakup obrazu św. Faustyny Kowalskiej, Apostołki Bożego Miłosierdzia, nowe lichtarze ołtarzowe i ołtarzowy mikrofon, zainstalowanie nowej gabloty ogłoszeniowej w kruchcie kościoła, w domu parafialnym wymiana okien i drzwi, modernizacja kancelarii parafialnej i kuchni oraz zaadoptowanie i urządzenie kaplicy - oratorium domowego z możliwością przechowywania Najświętszego Sakramentu, nowe pomieszczenie dla Parafialnego Zespołu Caritas i garaże. W tym miejscu chciałbym bardzo serdecznie podziękować za wielką hojność wszystkich ofiarodawców, którzy składali ofiary na fundusz remontowo - budowlany na tacę, jak również indywidualnie i na konto parafialne. Dzięki dobroci i życzliwości ofiarodawców udało się nam zebrać 99 000 zł. całkowity koszt wszystkich wymienionych wyżej inwestycji wyniósł 109 000 zł.
    W tym roku, jeżeli Pan Bóg pozwoli, planujemy położyć kostkę brukowa wokół świątyni, poprawienie schodów i naprawienie poręczy przy wejściu od ulicy Wojska Polskiego zainstalowanie nowych konfesjonałów w kościele. Przymierzamy się również do elewacji domu parafialnego. Raz jeszcze z całego serca dziękuję za wszelkie ofiary i oznaki ludzkiej życzliwości, wszak pamiętajmy, że „ hojnego dawcę Bóg miłuje”.
  5. Bardzo serdecznie dziękuje za posprzątanie świątyni i złożenie ofiar na kwiaty państwu Chomicz, Witt, Pietrzak i Wójcik. W tym tygodniu prosimy o posprzątanie kościoła mieszkańców ulicy Kolejowej.

aktualizowano: 2017-01-22