Aktualności - ogłoszenia

Aktualności - ogłoszenia 27 stycznia 2018 wyświetleń: 274

Ogłoszenia parafialne - IV Niedziela Zwykła

CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
28 stycznia 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Pan Jezus objawia swoją moc. Zdumionym słuchaczom pokazuje, że jest silniejszy od Złego. Jest Panem świata duchowego. Prośmy Go, by wspierał nas w naszym duchowym zmaganiu się ze złem.
  2. Dzisiaj, w Światowym Dniu Trędowatych, Kościół modli się i wspiera dotkniętych tą chorobą, która nadal, mimo wieloletnich zabiegów, zbiera obfite śmiertelne żniwo.
  3. W pierwszy czwartek miesiąca dziękujemy Panu Jezusowi za dar Eucharystii i kapłaństwa. We Mszy Świętej o godz. 18.00 będziemy prosić o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne.
  4. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy świata. Okazja do spowiedzi od godz. 17.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.
  5. Dnia 2 lutego będziemy świętować Ofiarowanie Pańskie, dawnej nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte w Dolicach o godz.11.00 i 18.00, w Sądowie i Ziemomyślu o godz. 16.00, w Pomietowie o 09.00. Na rozpoczęcie każdej Mszy Świętej pobłogosławimy świece, których blask ma wskazywać na Pana Jezusa – światłość na oświecenie pogan.
  6. Tego samego dnia z ustanowienia św. Jana Pawła II obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Dziękujemy Panu Bogu za powołania do życia zakonnego w Kościele, za siostry i braci zakonnych i inne osoby konsekrowane, które dzisiaj odnawiają swoje śluby czystości, ubóstwa i posłuszeństwa złożone Panu Bogu we wspólnocie Kościoła.
  7. W pierwszą sobotę miesiąca gromadzimy się wokół Niepokalanego Serca Maryi na Mszy Świętej i nabożeństwie o godz. 18.00. W tym dniu z okazji wspomnienia św. Błażeja można przyjąć specjalne błogosławieństwo chroniące przed chorobami gardła. Chorych z naszej wspólnoty odwiedzimy rano od godz. 9.00.
  8. Niech Jezus, Święty Boży, ochrania i strzeże solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.
  9. Bardzo serdecznie dziękujemy za posprzątanie świątyni i złożenie ofiar na kwiaty państwu Bednarskim, Baczmaga i pani Stefanii Dyszkant. W tym tygodniu o posprzątanie kościoła i rozebranie dekoracji bożonarodzeniowej bardzo proszę rodziców dzieci komunijnych.

W tym tygodniu patronuje nam:

  • 31 I – św. Jan Bosko (1815-1888), włoski kapłan, apostoł młodzieży, założyciel zgromadzeń salezjańskich.

 

aktualizowano: 2018-01-27
cofnij drukuj do góry
Wszystkich rekordów: