Aktualności - ogłoszenia 17 grudnia 2016 wyświetleń: 2072

Ogłoszenia parafialne - IV niedziela Adwentu

CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU
18 grudnia 2016

1. Coraz bliżej jest do uroczystości Narodzenia Pańskiego. W sobotę jest Wigilia, a potem kolejne świąteczne dni. Czy do ich przeżywania jesteśmy dobrze, po chrześcijańsku przygotowani? Narodzenie Dzieciątka Jezus powinniśmy świętować radośnie i z czystym sercem; przede wszystkim niech to będzie przeżycie religijne. Pamiętajmy, że Pan Bóg wkracza w naszą historię i przez to nadaje naszemu życiu Boży wymiar. Pamiętajmy, że Słowo, które stało się Ciałem, jest obecne pośród nas, zamieszkało między nami na zawsze.
  2. Liturgiczny obchód pamiątki narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, czyli Mszy Świętej sprawowanej o północy z soboty, 24 grudnia, na niedzielę, 25 grudnia. Wcześniej w naszych domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś z bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia wg św. Łukasza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Nie stawiajmy na wigilijnym stole alkoholu i tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych, choć post ten nie jest już obowiązkowy.
  3. Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ludziach biednych i samotnych. Utrwalone w naszej tradycji dodatkowe miejsce wcale nie musi pozostać puste. Niech czas Bożego narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską wzajemną życzliwością i dobrocią. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili.
  4. W tym duchu przyjdźmy na Pasterkę do naszej parafialnej świątyni o godz. 24.00 . Tak czynili nasi ojcowie i my chcemy być wierni tej tradycji. Radośnie i we wspólnocie uczcijmy przychodzącego Pana. Pasterki w Ziemomyslu i Pomietowie o godz. 21.00, w Sądowie o 22.30.
  5. Wcześniej, w pokorze zajrzyjmy głęboko do swojego serca. Może to właściwy moment na pojednanie się z Panem Bogiem i bliźnimi przez szczerą spowiedź. Kościół przychodzi nam z pomocą jako szafarz Bożego miłosierdzia. W naszej świątyni okazja do przedświątecznej spowiedzi św. jeszcze od poniedziałku do piątku od godz. 17.00.
  6. Msze Święte w uroczystość Narodzenia Pańskiego będą sprawowane o godz. 11.00 i 18.00, w Pomietowie o godz. 8.00, w Sądowie i Ziemomyślu o godz. 9.30.
  7. Bardzo serdecznie dziękuje za posprzątanie świątyni i złożenie ofiar na kwiaty paniom Barbarze Miklas, Marii Spancerskiej, Krystynie Gola, Zenobii Pluta. W tym tygodniu proszę o posprzątanie i dekoracje kościoła rodziców dzieci komunijnych. Składam również bardzo serdeczne podziękowanie za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na fundusz remontowo budowlany świątyni i domu parafialnego. Zebraliśmy 2 780 zł. W kościele został zamontowany nowy daszek nad wejściem od ulicy Wiejskiej, w domu parafialnym zakończono modernizację biura parafialnego i kuchni oraz pomieszczenia dla Zespołu CARITAS. Obecnie trwają pace przy remoncie Domowej Kaplicy. Raz jeszcze bardzo serdecznie dziękuję za złożone ofiary.

aktualizowano: 2017-01-28