Aktualności - ogłoszenia 2 czerwca 2024 wyświetleń: 88

Ogłoszenia parafialne - IX Niedziela Zwykła

DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
2 czerwca 2024

1. Liturgia słowa przypomniała o potrzebie świętowania dnia poświęconego dla Pana. Prawo Mojżeszowe mówiło o obowiązku, zaś Pan Jezus wskazał jeszcze głębszy, bo duchowy sens świętowania. Ma ono prowadzić do pomnażania dobra, do naszego ubogacenia i uświęcenia.
  2. Dzisiejsza niedziela w naszej Ojczyźnie obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia. Każda i każdy z nas ma za co Bogu dziękować, zatem nie bójmy się tego dziękczynienia składać. Przede wszystkim dziękujmy Bogu za Jego niepojętą i nieskończoną miłość, za dar Jego Wcielenia i Odkupienia. W to dziękczynienie włączajmy sprawy osobiste, dotyczące naszej parafialnej wspólnoty, lecz także i całego narodu. Dlatego wyrażamy wdzięczność za wolną i niepodległą Polskę, za każdą i każdego z nas, za wszelkie wyrazy wzajemnej życzliwości i solidarności.
  3. Rozpoczęliśmy czerwiec – miesiąc poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Wieczorem wspólnie odprawiamy nabożeństwa ze śpiewem Litanii do Serca Bożego; od poniedziałku do czwartku włącznie czynimy to po procesji eucharystycznej. Od piątku po wieczornej Mszy Św. W niedziele o godz. 17.30.
  4. Od jutra rozpoczynamy prace związane z położeniem nowej posadzki w naszej świątyni. Msze św. w tygodniu będą sprawowane w kaplicy w Domu Parafialnym, zaś w niedziele przy kościele, przy ołtarzu polowym. W tym miejscu bardzo serdecznie dziękuje panom, którzy wybudowali ołtarz polowy.
  5. W pierwszy piątek czerwca celebrować będziemy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, która jest również Światowym Dniem Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Nasze wieczorne nabożeństwo będzie miało wymiar szczególny. Jak każdego pierwszego piątku będziemy chcieli wynagradzać Bożemu Sercu za grzechy i zniewagi ludzkie, lecz także będziemy prosili, by wszyscy kapłani w Sercu Jezusowym znajdowali siłę i moc do codziennej posługi oraz źródło własnego uświęcenia. Zapraszamy w tym dniu do modlitwy i do uczestnictwa we Mszy Świętej o godz. 18.00. Przypominamy również, że w tym uroczystym dniu nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  6. W sobotę, 8 czerwca, przypada wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. W tym tez dniu rozpoczniemy Nowennę do Matki Bożej Rozwiązującej Węzły. Zawiązanie węzłów o godz. 1730. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  7. Przyszła niedziela jest druga niedzielą miesiąca. Taca przeznaczona będzie na fundusz remontowo budowlany naszej świątyni i domu parafialnego.
  8. Obchodzącym imieniny, rocznicę urodzin czy ślubu składamy najserdeczniejsze życzenia. Zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu. Dziękujemy za przygotowanie świątyni i złożenie ofiar na kwiaty rodzinom Swiader, Szypłowskim, Orman, Migdał i Iwanko.

aktualizowano: 2024-06-09