Aktualności - ogłoszenia 20 listopada 2016 wyświetleń: 982

Ogłoszenia parafialne - Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata.

JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA
20 listopada 2016

1. Dzisiejsza uroczystość, ustanowiona przed ponad 90 laty encykliką papieża Piusa XI Quas primas, stanowi zwieńczenie roku liturgicznego, podczas którego przeżywamy całe misterium zbawcze. Uwielbiamy Pana Boga i dziękujemy Mu za dzieło stworzenia i odkupienia. Uwielbiamy
i składamy dzięki za Jego wcielenie, śmierć i zmartwychwstanie. Przez chrzest święty uczestniczymy w tym misterium i poddajemy się królewskiej władzy Jezusa Chrystusa, który pragnie nas wszystkich zjednoczyć w swoim królestwie prawdy, pokoju i zbawienia.
  2. Dzisiaj kończy się w Kościele jubileuszowy Rok Święty Miłosierdzia. Był to szczególny czas łaski. Ufamy, że wielu z nas w tym roku wróciło w miłosierne ramiona Ojca, odnowiło swoją wiarę, uporządkowało swoje rodzinne, małżeńskie sprawy. Jest za co dziękować. Duchowo łączymy się z Ojcem Świętym oraz osobiście i wspólnotowo dziękujemy za wszelkie łaski, jakich Pan Bóg udzielił Kościołowi i każdemu z nas.
  3. W poniedziałek zapraszamy o godz. 18.00 do wspólnej modlitwy za wstawiennictwem św. Jana Pawła II, zaś we wtorek będziemy polecać się wstawiennictwu bł. ks. Jerzego Popiełuszki.
  4. Jutro przypada wspomnienie Ofiarowania NMP. Choć odwołuje się ono do VI w. i do pamiątki poświęcenia kościoła ku czci Matki Bożej zbudowanego obok świątyni jerozolimskiej, to ma nam ukazywać wielkość i znaczenie życia ofiarowanego całkowicie Bogu. Dlatego w tym dniu modlimy się szczególnie za siostry w zakonach klauzurowych i do tej modlitwy zachęcamy wszystkich parafian. Msze Święte zostaną odprawione według stałego porządku.
  5. Kolejny rok liturgiczny dobiega końca. Za tydzień, pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczniemy następny. Hasłem tego roku będą słowa z nakazu misyjnego Chrystusa: „Idźcie i głoście”. Będziemy więc wezwani do świadczenia o Panu Jezusie i przemieniania tego świata na bardziej Boży.
  6. Solenizantów i jubilatów tego tygodnia pragniemy zapewnić o naszej życzliwości i modlitwie. Serdecznie dziękuje za posprzątanie świątyni rodzicom młodzieży, która przyjęła Sakrament Bierzmowania, w tym tygodniu bardzo proszę o posprzątanie świątyni mieszkańców ulicy Kolejowej. Bardzo serdecznie dziękuję za złożone ofiary w minioną niedzielę na fundusz remontowo - budowlany świątyni i domu parafialnego. Zebraliśmy 3210 zł. Obecnie trwają prace przy modernizacji domu parafialnego. Odnowione i przebudowane zostało pomieszczenie dla parafialnego CARITAS oraz garaże, jak również biuro parafialne. Raz jeszcze bardzo serdecznie dziękuję za ofiary składane na ten fundusz.
  7. W piątek we wspomnienie św. Katarzyny, Patronki kolejarzy zapraszamy do wspólnej modlitwy za zmarłych pracowników kolei z naszej wspólnoty parafialnej.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 22 XI – św. Cecylia, dziewica i męczennica, patronka muzyki kościelnej;

• 24 XI – święci męczennicy wietnamscy: Andrzej Dung-Lac z towarzyszami, którzy za wiarę ponieśli śmierć w XVIII w. i XIX w.

aktualizowano: 2016-11-26