Aktualności - ogłoszenia 31 marca 2018 wyświetleń: 1061

NIEDZIELA WIELKANOCNA
1 kwietnia 2018

ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

1. Od wczesnego rana pozdrawiamy się dzisiaj radosnym: Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał! Jest to nasze wielkanocne wyznanie wiary. Na tej prawdzie opiera się całe chrześcijaństwo i wiara Kościoła. Od świadków Zmartwychwstałego rozpoczęło się głoszenie Dobrej Nowiny na całym świecie. Niech prawda o powstaniu z martwych naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa, która niesie także nadzieję naszego zmartwychwstania, przenika całe nasze życie. Niech będzie ukojeniem  w cierpieniu i smutku, niech stanie się źródłem radości w naszej codzienności. Niech dodaje siły w zmaganiu się ze słabościami i wzrastaniu w cnotach. Niech przenika nasze życie rodzinne, zawodowe i społeczne. Niech pozwoli nam w całkowitej szczerości serca świętować dzień radosnego zwycięstwa życia nad śmiercią. Życzymy sobie wzajemnie błogosławionych i szczęśliwych Świąt Wielkanocnych.
  2. Jutro, w Poniedziałek Wielkanocny, Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym - 8.00, 11.00 i 18.00. w  DPS - 12.15, Jak co roku będziemy wspierać duchowo i materialnie do puszek przy wyjściu z  kościoła  uczelnie katolickie i wydziały teologiczne w Polsce, z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim na czele.
  3. Uroczyste świętowanie Wielkanocy rozciąga się na oktawę. Każdy dzień tego tygodnia ma rangę uroczystości. Dlatego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  4. W tygodniu wielkanocnym przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Uczcijmy te dni przez przyjęcie Komunii św. i udział w nabożeństwach. Wszystkie Msze Święte będą sprawowane z modlitwami ku czci Chrystusa zmartwychwstałego. W sobotę od godz. 9.00 odwiedzimy chorych naszej wspólnoty z najświętszym sakramentem.
  5. Codziennie o godz. 18.00 odmawiamy Nowennę do Miłosierdzia Bożego, a w następną niedzielę, Niedzielę Miłosierdzia Bożego, po każdej Mszy Świętej we wspólnej modlitwie koronką będziemy wypraszać miłosierdzie dla nas i całego świata. Przyszła niedziela jest drugą niedzielą miesiąca, ofiary zbierane na tace w całości przeznaczone będą na fundusz remontowo budowlany kościoła i domu parafialnego. Przy sprzyjających warunkach pogodowych planujemy w tym miesiącu rozpocząć remont dachu na plebanii.
  6. Pamiętamy o solenizantach i jubilatach w tych świątecznych dniach i wypraszamy dla nich łaski od zmartwychwstałego Pana. Serdeczne podziękowanie rodzicom dzieci komunijnych za posprzątanie świątyni, paniom za dekoracje Grobu Pańskiego oraz za porządki wokół naszego kościoła. W tym tygodniu bardzo proszę o posprzątanie świątyni kolejne rodziny z ul. Ogrodowej.
  7. Spotkanie członków Legionu Maryi, której w sposób szczególny patronuje Maryja rozwiązująca więzy 10 kwietnia o godz. 18.00.
  8. Modlitwa do Matki Bożej jest istotnym wyrazem wiary katolickiej. Jedną z takich form pobożności jest modlitwa zanoszona do Maryi rozwiązującej węzły.  Czym są te węzły? To problemy, które bardzo często nosimy przez lata i przez które nie widzimy rozwiązania: węzły kłótni rodzinnych, nieporozumień miedzi rodzicami a dziećmi, brak szacunku, przemoc; węzły urazy miedzy małżonkami; brak pokoju i radości na łonie rodziny; węzły lęku; węzły rozpaczy małżonków, którzy się rozeszli; rozkład rodziny; węzły bólu spowodowane przez dziecko, które się narkotyzuje, które jest chore, które opuściło dom lub się oddaliło od Boga; węzły alkoholizmu; węzły naszego życia i naszych bliskich, kochanych; węzły zmartwień fizycznych lub moralnych zadane przez innych; niechęć torturująca nas tak boleśnie: poczuciem winy z powodu dokonanej aborcji, nieuleczalnymi chorobami, depresją, bezrobociem, strachem, samotnością, niewiarą, pychą… Wszystkie te węzły są w naszym życiu konsekwencja grzechu. Maryja Dziewica pragnie żeby to się skończyło   i wychodzi nam na spotkanie, żebyśmy oddali Jej wszystkie nasze węzły. Rozpoczniemy w naszej parafii szczególny kult do matki Bożej rozwiązującej węzły. W najbliższym czasie będziemy mogli modlić się i kontemplować przed jej cudownym wizerunkiem, który jest już przemadlany i malowany prze malarza - artystę, którego dzieło - obraz św. Siostry Faustyny  Kowalskiej znajduje się  w naszej świątyni. Po uroczystości Bożego Ciała obraz - ikona Matki Bożej rozwiązującej węzły zostanie uroczyście zainstalowany w naszym kościele. Jest to duże dzieło, 180 x 110 cm i koszt niemały - 8000 zł. Każdy kto by chciał finansowo wesprzeć to dzieło jest bardzo mile widziany. Po Niedzieli Miłosierdzia Bożego będzie można otrzymać Nowennę z obrazkiem do Matki Bożej rozwiązującej węzły.
aktualizowano: 2018-03-31