Aktualności - ogłoszenia 26 maja 2024 wyświetleń: 125

Ogłoszenia parafialne - Niedziela Najświętszej Trójcy

NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY
26 maja 2024

1. Wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach – wyznajemy za każdym razem, kiedy czynimy znak krzyża świętego. Niech zatem każdy znak krzyża będzie wykonywany właśnie z tą świadomością, że dotykamy niepojętej tajemnicy, niech będzie zawsze naszym odważnym wyznaniem wiary w Ojca i Syna, i Ducha Świętego – Jednego Boga w Trójcy Osób.
  2. Nasze mamy, których święto dzisiaj obchodzimy, polecimy opiece Matki Najświętszej w czasie dzisiejszego majowego nabożeństwa. Zapraszamy na godz. 17.30 .
  3. W czwartek, 30 maja, będziemy celebrować uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Uczestnicząc w tym dniu w procesji, publicznie wyznajemy wiarę w ukrytego w Białej Hostii Jezusa Chrystusa. Msze Święte zostaną odprawione o godz. 08.00 i 11.00, w Pomietowie o godz. 08.00, w Sądowie i Ziemomyślu o godz. 09.30. Po Eucharystii o godz. 11.00 wyruszymy w procesji do czterech ołtarzy z Jezusem Eucharystycznym po ulicach naszej parafii. Prosimy o przygotowanie ołtarzy, sztandarów i chorągwi, udekorowanie naszych domów i trasy procesji. Dziewczynki pierwszokomunijne i rocznicowe, ale też i te trochę młodsze, i starsze zapraszamy do sypania kwiatków. Trasa procesji w tym roku będzie zmieniona w związku z pracami drogowymi na ulicy Wiejskiej. Procesja wyruszy z kościoła  i przejdzie ulicami Pyrzycką, Ogrodową, Wojska Polskiego. Pierwszy ołtarz przy sklepie państwa Kalinowskich na ul. Pyrzyckiej, proszę o przygotowanie ołtarza mieszkańców ul. Pyrzyckiej, drugi ołtarz na bloku nr 36 przy ulicy Ogrodowej, proszę o przygotowanie ołtarza mieszkańców ulicy Ogrodowej, trzeci ołtarz przy domu państwa Cieślak, przy ulicy Wojska polskiego, czwarty ołtarz przy domu państwa Szyszlak, przy ulicy Wojska Polskiego. Bardzo proszę o przygotowanie tych ołtarz mieszkańców ulicy Wojska Polskiego.
  4. W piątek, 31 maja, przypada święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny i ostatni dzień wspólnego śpiewania Litanii Loretańskiej w kościele. W tym dniu przypada 10 rocznica święceń naszego wikariusza ks. Jarosława. Dostojny Jubilat zaprasza do wspólnej modlitwy w tym dniu na Mszę Św. o godz. 18.00.
  5. Na najbliższy piątek pasterz naszej archidiecezji udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych dla wszystkich przebywających na jej terenie. Wszystkich z niej korzystających zobowiązał do odmówienia modlitwy „Ojcze nasz”, na intencje Ojca Świętego.
  6. Dziękując mamom za ich trud, miłość i poświęcenie, składamy im najlepsze życzenia, dużo zdrowia i obfitości Bożego błogosławieństwa. Życzliwością otaczamy też wszystkich obchodzących w tym tygodniu imieniny i urodziny. Modlitwą ogarniamy zmarłe mamy oraz ostatnio zmarłych Parafian.
  7. Bardzo serdecznie dziękujemy państwu Ewie i Adamowi Kędzierskim, Joannie i Michałowi Dyc oraz Teresie i Karolinie Boguckim za przygotowanie świątyni i złożenie ofiar na kwiaty. W tym tygodniu o przygotowanie kościoła bardzo serdecznie prosimy kolejne rodziny z ulicy Kolejowej.

aktualizowano: 2024-06-02