Aktualności - ogłoszenia 19 maja 2024 wyświetleń: 132

Ogłoszenia parafialne - Niedziela Zesłania Ducha Świętego

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO
19 maja 2024

1. Dziś obchodzimy święty dzień Pięćdziesiątnicy, w którym Duch Święty zstąpił na Apostołów zebranych na wspólnej modlitwie. Wspominamy początek Kościoła i dziękujemy, że Duch Święty towarzyszy wiernym ze swoim światłem i swoją mocą. Wyrażamy również wdzięczność za dar Ducha Świętego otrzymany w sakramentach chrztu i bierzmowania.
  2. Zapraszamy wszystkich Parafian do wspólnej modlitwy z Maryją, naszą Matką, Królową i Orędowniczką. Każdego wieczoru o godz. 18.00 spotykamy się w kościele na nabożeństwie majowym, natomiast w sobotę  o godz. 21.00 Apel Jasnogórski i litania przy figurze na ul. Wojska Polskiego
  3. Jutro zwrócimy się w sposób szczególny do Maryi jako Matki wszystkich wierzących – Matki Kościoła, głównej patronki naszej archidiecezji, w Jej święto poświęcone temu tytułowi, który uroczyście potwierdził papież Święty Paweł VI na zakończenie trzeciej sesji Soboru Watykańskiego II w listopadzie 1964 roku. Zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Mszy o godz. 18.00. Natomiast w piątek 24 maja przypada wspomnienie Maryi Wspomożycielki Wiernych i jest to dzień szczególnej modlitwy za Kościół w Chinach.
  4. W najbliższy czwartek, 23 maja, oddamy cześć Jezusowi Chrystusowi, Najwyższemu i Wiecznemu Kapłanowi. Święto to zostało wpisane do kalendarza liturgicznego na polecenie papieża Benedykta XVI, od ponad już dziesięciu lat jest obchodzone w naszej ojczyźnie.
  5. W przyszłą niedzielę, w uroczystość Najświętszej Trójcy, Koła Gospodyń Wiejskich z naszej gminy po Mszy św. o godz. 11.00 organizują festyn na rzecz pomocy poszkodowanej rodzinie z naszej wspólnoty, która w pożarze straciła dobytek swojego życia. Parafialny Zespół Caritas będzie na każdej Mszy św. zbierał ofiary do puszek, jako pomoc od naszej parafii dla poszkodowanej rodziny. Zachęcamy do pomocy i solidarności poszkodowanej rodzinie. Pamiętajmy, że „ hojnego dawcę miłuje Bóg”
  6. W przyszłą niedzielę przypada również święto naszych mam. W tym dniu będziemy się modlić za nasze kochane mamy.
  7. Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary w ubiegłą niedzielę w wysokości 3 149, 60 PLN. Dziękujemy również za przygotowanie świątyni do dzisiejszej liturgii i złożenie ofiar na kwiaty paniom Annie Kominowskiej, Jadwidze Kwaśniewskiej i Annie Zając. W tym tygodniu bardzo serdecznie prosimy o przygotowanie kościoła kolejne rodziny z ulicy Kolejowej.
  8. Od 03 czerwca będziemy wymieniali płytki posadzkowe w naszej świątyni. Msze św. odprawiane będą przy ołtarzu polowy, przy naszym kościele. Bardzo proszę o pomoc w przygotowaniu tego ołtarza.
  9. Życzenia zdrowia i obfitości Bożych darów i łask przekazujemy Solenizantom i Jubilatom tygodnia. Zmarłych polecamy dobroci i miłosierdziu Boga samego.

aktualizowano: 2024-05-26