Aktualności - ogłoszenia 17 maja 2020 wyświetleń: 601

Ogłoszenia parafialne - Szósta Niedziela Wielkanocna

SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY
17 maja 2020

1. Dziś, w szóstą niedzielę Wielkanocy, gromadzimy się wokół ołtarza, aby misterium paschalne mogło przemienić nasze życie. Przyjmowanie sakramentów świętych, zwłaszcza pełny udział w Eucharystii, wsłuchiwanie się w słowo Boże – to wszystko otwiera nas na Najwyższego, który zadziwia swoją mocą, dobrocią i bezinteresownością. Tak rodzą się wiara, nadzieja i miłość – dobro, którym można i trzeba się dzielić z innymi. Właśnie w ten sposób stajemy się solą ziemi, nadajemy właściwy sens naszej doczesności.
  2. Jutro w poniedziałek 18 maja będziemy się radować 100. rocznicą urodzin Świętego Jana Pawła II. Podziękujemy na Mszy św. o godz. 18.00 Bożej Opatrzności za wielki dar jego długiego pontyfikatu, za przykład mocnej wiary i heroicznej miłości, jaki nam pozostawił. Wpatrujmy się też w jego święte życie, aby na jego wzór każdego dnia być bliżej Pana Boga. I jak on całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy. On uczynił to w sposób wyjątkowy, powtarzając słowa: „Totus Tuus”.
  3. W poniedziałek rozpoczniemy doroczne Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Do środy włącznie przez wstawiennictwo Maryi będziemy prosili o Boże błogosławieństwo dla ciężko pracujących na roli, o sprzyjającą pogodę dla wzrostu zasiewów i obfitych plonów, aby nikomu w naszej Ojczyźnie i na całym świecie nie brakowało chleba powszedniego.
  4. W środę naszym parafialnym zwyczajem o godz. 18.00 gromadzimy się na Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz Mszy Świętej. Przez Jej wstawiennictwo zanosimy modlitwy w tych dniach o urodzaje i za głodujących na świecie.
  5. Przypominam, że w naszym kościele w maju codziennie gromadzimy się na nabożeństwie majowym ku czci Matki Najświętszej o godz. 18.00 po Mszy św., zaś w niedzielę o godz. 17.30. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej.
  6. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, po której poprzez specjalną nowennę będziemy przygotowywali się do uroczystości Zesłania Ducha Świętego.
  7. Składam serdeczne podziękowanie za złożone w ubiegła niedzielę ofiary w wysokości 1934,02 PLN na fundusz remontowo budowlany naszej świątyni i domu parafialnego. Przymierzamy się w tym roku, o ile taka będzie wola Pana Boga, przystąpić do wycyklinowania prezbiterium i zamontowania balustrady, abyśmy mogli komunię świętą w sposób godny, na klęcząco przyjmować. Planujemy też rozpocząć procedurę przy elewacji domu parafialnego. Raz jeszcze z całego serca bardzo dziękujemy za każda złotówkę na ten cel złożoną. Bardzo proszę rodziców kandydatów do bierzmowania o posprzątanie w sobotę świątyni. Z ulicy Ogrodowej w tym tygodniu nikt nie posprzątał kościoła.
  8. Spowiedź św. dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania i jej świadków w czwartek dla klas VII, piątek dla klas VIII i młodzieży szkół średnich od godz. 17.00.
aktualizowano: 2020-05-17