Aktualności - ogłoszenia 27 maja 2018 wyświetleń: 1097

Ogłoszenia parafialne - UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY
27 maja 2018

1. Tajemnicę Trójcy Przenajświętszej możemy poznać tylko dzięki objawieniu Bożemu. Jezus pouczył nas o Ojcu, o sobie i Duchu Świętym oraz o więzi łączącej Boga Trójjedynego. Z wiarą wyznawajmy wiarę za każdym razem, gdy czynimy znak krzyża: w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.
  2. W czwartek, w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, będziemy oddawać cześć i uwielbienie Jezusowi obecnemu pod postaciami eucharystycznymi. Msze Święte w Boże Ciało będą sprawowane w Dolicach o godz. 8.00 i 11.00, w Pomietowie o godz. 8.00, w Ziemomyślu i Sadowie o godz. 9.30. O godz.11.00 zgromadzimy się w naszym kościele parafialnym i po Mszy Świętej wyjdziemy w procesji na ulice naszej miejscowości, aby zanosić błogosławieństwo Pana Jezusa obecnego pod postacią chleba do naszych domów, miejsc nauki i pracy. Procesja przejdzie ulicami Pyrzycką, Ogrodową, Wiejską. Bardzo proszę o przygotowanie czterech ołtarz - pierwszy przy sklepie państwa Kalinowskich, mieszkańców ul. Pyrzyckiej i członków Żywego Różańca, drugi przy Urzędzie Gminy - pracownicy urzędu gminy, trzeci przy domu państwa Sitkowskich - mieszkańcy ul. Wiejskiej i Caritas, czwarty przy Banku - rodzice dzieci komunijnych. Do sypania kwiatków podczas procesji i oktawy Bożego Ciała zapraszamy dziewczynki z klas 0-V. Próba sypania kwiatków we wtorek i środę o godz. 17.00 przy kościele. Przy czterech ołtarzach będziemy rozważali słowo Boże. Procesję zakończy udzielenie błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem na cztery strony świata. Czynny udział w procesji Bożego Ciała w atmosferze modlitwy jest publicznym wyznaniem naszej wiary. „Do każdego więc, który się przyzna do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie” – powiedział Pan Jezus.
  3. Od uroczystości Bożego Ciała rozpoczynają się dni eucharystyczne w naszej parafii, dawniej znane jako oktawa Bożego Ciała. Codziennie będziemy oddawać chwałę i dziękować Jezusowi za Jego obecność wśród nas. Msza Święta z procesją eucharystyczną o godz. 18.00.
  4. W czwartek przed pierwszym piątkiem miesiąca będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i zakonne, a w pierwszy piątek zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za nasze grzechy. W pierwszą sobotę uczcimy Niepokalane Serce Maryi. Chorych odwiedzimy rano od godz. 9.00.
  5. Do czwartku zapraszamy codziennie na nabożeństwa majowe o godz. 18.00, a od piątku, 1 czerwca rozpoczniemy codzienne nabożeństwa czerwcowe z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 18.00, w niedzielę o godz. 17.30.
  6. W piątek na nabożeństwo z procesją eucharystyczną o godz. 18.00 zapraszamy zwłaszcza dzieci. Będziemy prosić Pana Jezusa o szczególne błogosławieństwo dla nich z okazji Dnia Dziecka.
  7. Niech Bóg Jedyny w Trzech Osobach błogosławi solenizantom i jubilatom tego tygodnia.Bardzo serdecznie dziękujemy za posprzątanie kościoła i złożenie ofiar na kwiaty państwu Jowicie, Jerzemu, Konradowi Onyszczuk, Jolancie Lipka i Monice Stalinger. W tym tygodniu bardzo proszę o posprzątanie świątyni kolejne rodziny z ulicy Ogrodowej.
  8. Modlitwa do Matki Bożej rozwiązującej węzły to ratunek dla każdego, którego krepują węzły naszego życia. Maryja Dziewica pragnie, żeby to się skończyło, wychodzi nam na spotkanie, żebyśmy oddali Jej wszystkie nasze węzły. Ona je rozwiąże. W zakrystii można otrzymać nowennę do Matki Bożej rozwiązującej węzły. Obraz Matki Bożej Rozwiązującej Węzły, który jest malowany przez krakowskiego artystę-malarza p. Leszka Soroczyńskiego przybędzie do naszej świątyni po 10 czerwca. Uroczyście będzie poświęcony 21 czerwca podczas Mszy św. o godz. 18.00 przez ks. bpa Henryka Wejmana. ( Na stronie internetowej naszej parafii można śledzić na bierząco tworzenie tego monumentalnego dzieła). Bardzo proszę o modlitwę w intencji artysty i sponsorów tworzących to wspaniałe dzieło.
  9. W przyszłą niedzielę o godz. 18.00 podczas Mszy św. członkowie Legiony Maryi złożą uroczysta przysięgę wstąpienia w szeregi Legionu.
aktualizowano: 2018-05-27