Aktualności - ogłoszenia 16 czerwca 2019 wyświetleń: 679

Ogłoszenia parafialne - Uroczystość Trójcy Przenajświetszej

NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY
16 czerwca 2019

1. Uroczystość Trójcy Świętej wprowadza nas w niepojętą tajemnicę Boga. Jej wielkość przerasta nasze umysły, ale jednocześnie budzi zaufanie. Wszystko, co czynimy w życiu, czyńmy „w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego”, powierzając w ten sposób każdy nasz szlachetny zamysł wszechmocy Pana Boga.
  2. W czwartek Kościół obchodzi uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Z wdzięcznością za obecność Chrystusa pod postaciami chleba i wina wyruszymy w tradycyjnej procesji eucharystycznej ulicami naszej parafii. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w procesję wszystkich parafian oraz grupy duszpasterskie. Msze św. w Boże Ciało sprawowane bedą w Dolicach o godz. 8.00 i 11.00, w Pomietowie o godz. 8.00, w Ziemomyślu i Sądowie o godz. 9.30. Centralna uroczystość rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 11.00, po której wyruszy procesja. W tym roku przejdziemy ulicami: Pyrzycką, Ogrodową, Wiejską.
  3. Do przygotowania ołtarzy podczas procesji Bożego Ciała zapraszamy następujące grupy parafialne i mieszkańców poszczególnych ulic. Ołtarz I - przy sklepie państwa Kalinowskich - mieszkańcy ul. Pyrzyckiej i członkowie Żywego Różańca, ołtarz II - przy Urzędzie Gminy - mieszkańcy ul. Ogrodowej i pracownicy urzędu gminy, ołtarz III - przy domu państwa Sitkowskich - mieszkańcy ul. Wiejskiej i CARITAS, ołtarz IV - przy Gminnym Centrum Kultury - rodzice dzieci komunijnych.
  4. Dziewczynki pragnące sypać kwiaty przed Najświętszym Sakramentem zapraszamy na spotkanie we wtorek i środę po Mszy św. wieczornej. W środę przypada zakończenie Roku Szkolnego. Zapraszamy uczniów, nauczycieli i wychowawców na Mszę św. dziękczynną o godz. 18.00.
  5. Podczas trwania tzw. oktawy uroczystości Bożego Ciała Msza Święta z procesją wokół kościoła codziennie o godz. 18.00.
  6. W przyszłą niedzielę obchodzimy Dzień Ojca. Do szczególnej modlitwy za ojców zapraszamy podczas wieczornego nabożeństwa o godz. 17.30.
  7. Pielgrzymi udający się na pielgrzymkę do Ziemi Świętej proszeni są o przyniesieni w środę zaliczkę w wysokości 1300 zł.
  8. Jubilatom i solenizantom nowego tygodnia niech obficie błogosławi Bóg w Trójcy Jedyny. Bardzo serdecznie dziękujemy za posprzątanie świątyni i złożenie ofiar na kwiaty paniom Joannie Chrząstowskiej, Teresie Lewandowskiej, Grażynie Jarosz i Ewie Jarosz. W tym tygodniu świątynie posprzątają i udekorują narzeczeni biorący ślub w sobotę. Składam z serca płynące podziękowanie za złożone ofiary w ubiegłą niedzielę na fundusz remontowo budowlany w wysokości 2 995 zł. Do listy prac wykonanych już w tym roku pragniemy dopisać remont salki katechetycznej i wymianę płotu przy domu parafialnym. Zdjęcia z przeprowadzanych prac można obejrzeć na naszej stronie internetowej. Raz jeszcze bardzo serdecznie dziękujemy za każdą ofiarę przeznaczoną na ten cel - Bóg zapłać !
  9. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Władysława Durę. Wieczny odpoczynek…
aktualizowano: 2019-06-16