Aktualności - ogłoszenia 7 czerwca 2020 wyświetleń: 672

Ogłoszenia parafialne - Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY
7 czerwca 2020

1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach. Jeśli dzisiaj człowiekowi, nawet chrześcijaninowi, trudno pojąć tę prawdę, tym bardziej módlmy się o Bożą mądrość i o światło Ducha Świętego.
  2. Z inicjatywy metropolity warszawskiego kard. Kazimierza Nycza od 2008 roku pierwsza niedziela czerwca obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia. Przede wszystkim dziękujemy naszemu Ojcu w niebie za dar odkupienia. Jednocześnie dziękujemy sobie wzajemnie za wszelkie gesty dobroci i braterskiej solidarności.
  3. W środę podczas nowenny o godz. 18.00 zwracamy się ku Matce, która jest dla nas Mistrzynią życia duchowego. Prośmy Ją o pomoc w głębszym rozumieniu tajemnic Bożych.
  4. W najbliższy czwartek, 11 czerwca, w liturgii będziemy celebrowali uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny i naszego narodu. Udział w procesji eucharystycznej jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, że jest w naszym życiu zawsze obecny. Przygotujmy cztery ołtarze, udekorujmy nasz parafialny wieczernik i nasze domy, a przede wszystkim otwórzmy Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo. Uroczyste Msze św. w tym dniu odprawiać będziemy w Dolicach o godz. 8.00 i 11.00, w Pomietowie o godz. 8.00, w Sądowie i Ziemomyslu o godz. 9.30. Centralna uroczystość rozpocznie się Mszą św. o godz. 11.00, po której wyruszy procesja. W tym roku przejdziemy ulicami: Pyrzycką, Ogrodową, Wiejską.
  5. Do przygotowania ołtarzy podczas procesji Bożego Ciała bardzo prosimy i zapraszamy następujące grupy parafialne i mieszkańców poszczególnych ulic. Ołtarz I - przy sklepie państwa Kalinowskich, - mieszkańcy ul. Pyrzyckiej i członkowie Żywego różańca, ołtarz II - przy Urzędzie Gminy - mieszkańcy ul. Ogrodowej przy życzliwej pomocy pracowników urzędu, ołtarz III - przy domu państwa Sitkowskich - mieszkańcy ul. Wiejskiej i Legion Maryi, ołtarz IV - przy Domu Kultury - rodzice dzieci komunijnych i Parafialny Zespół Caritas.
  6. Dziewczynki, które pragnął sypać kwiatki podczas procesji zapraszamy na próbę w poniedziałek i wtorek po Mszy św. Wieczornej.
  7. Procesje eucharystyczne wokół naszego kościoła będą odbywały się codziennie o godz. 18.00 po Mszy św. przez całą tzw. oktawę Bożego Ciała.
  8. Od poniedziałku, 08 czerwca rozpoczynamy nowennę do Matki Bożej Rozwiązującej Węzły. Zawiązanie węzłów w poniedziałek o godz. 17.30. Nowenna potrwa do 16 czerwca. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  9. Przyszła niedziela to druga niedziela miesiąca. Ofiary w całości przeznaczone będą na fundusz remontowo budowlany naszej świątyni i domu parafialnego.
  10. Wszystkim mieszkańcom ulicy Ogrodowej, którzy w swoim czasie sprzątali kościół serdecznie dziękujemy, w tym tygodniu bardzo proszę o posprzątanie świątyni mieszkańców z ul. Wiśniowej.

W tym tygodniu patronują nam:

• 8 VI – św. Jadwiga (1374-1399), królowa, która poświęciła swe życie dla narodu polskiego i litewskiego.

• 13 VI – św. Antoni z Padwy (1195-1231), franciszkański prezbiter i doktor Kościoła, jeden z najbardziej czczonych i kochanych świętych.

aktualizowano: 2020-06-07