Aktualności - ogłoszenia

Aktualności - ogłoszenia 4 lutego 2018 wyświetleń: 194

Ogłoszenia parafialne - V Niedziela Zwykła

PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
4 lutego 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Pan Jezus przyszedł dzisiaj do nas, tak jak do domu Szymona i Andrzeja, z darem uzdrowienia i duchowego uwolnienia. On wciąż szuka tych, którzy potrzebują Jego pomocy. Bądźmy Mu za to wdzięczni.
  2. Jutro, we wspomnienie św. Agaty, zgodnie z tradycją, po Mszy Świętej, pobłogosławimy chleb.
  3. W przyszłą niedzielę przypada wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, obchodzone jako Światowy Dzień Chorego. Na uroczystą Mszę Świętą z udzieleniem sakramentu chorych zapraszamy o godz. 11.00. Sakrament namaszczenia mogą przyjąć osoby chore i w podeszłym wieku, będące w stanie łaski uświęcającej. Zachęcamy rodziny, aby pomogły chorym i starszym krewnym w dotarciu do świątyni.
  4. Przyszła niedziela to druga niedziela miesiąca. Taca zbierana w tym dniu w całości przeznaczona jest na fundusz remontowo - budowlany naszej świątyni i domu parafialnego. W tym roku planujemy wymianę i remont dachu na plebanii.
  5. Solenizantom i jubilatom życzymy wielu łask Bożych, a szczególnie zdrowia duszy i ciała. Bardzo dziękujemy rodzicom dzieci komunijnych za posprzątanie świątyni i rozebranie dekoracji świątecznej. W tym tygodniu posprzątają i udekorują kościół młodzi, którzy będą brali ślub w sobotę.

W tym tygodniu patronują nam:

  • 5 II – św. Agata (ok. 235-251), dziewica i męczennica z Katanii na Sycylii, patronka kobiet karmiących i w chorobach piersi.
  • 6 II – św. Paweł Miki (1565-1597) i 25 Towarzyszy, pierwsi męczennicy na Dalekim Wschodzie, ukrzyżowani w Nagasaki w Japonii.
  • 10 II – św. Scholastyka (zm. 547 r.), rodzona siostra i naśladowczyni św. Benedykta, założycielka żeńskich klasztorów benedyktyńskich.

 

 

aktualizowano: 2018-02-04
cofnij drukuj do góry
Wszystkich rekordów: