Aktualności - ogłoszenia

SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
14 lutego 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W Chrystusie istnieje jedność – jest Bogiem-człowiekiem. Wielokrotnie w Ewangelii widzimy Jezusa, który przejawia czysto ludzkie emocje i zachowania, pochyla się nad każdym człowiekiem, z wielką miłością lituje się nad ludźmi. Taki również jest Bóg: pochyla się nad każdą ludzką biedą, doskonale rozumie naszą sytuację. Każda Eucharystia jest dziękczynieniem za to, że Bóg jest wśród ludu. Teraz i zawsze.
  2. Rozpoczynamy dzisiaj 54. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, jak wielkie spustoszenie w małżeństwach, rodzinach, w wychowaniu młodego pokolenia sieje nadużywanie alkoholu i społeczne przyzwolenie na jego picie w wielu sytuacjach. Niech modlitwa i pochylenie się nad tym problemem obudzą wrażliwość naszych serc i pomogą nam wytrwać w trzeźwości.
  3. Wspominamy św. Walentego, patrona ludzi zakochanych, ale także chorych i cierpiących na różne dolegliwości psychiczne. Za jego wstawiennictwem prośmy w intencji zakochanych, by nie mylili zakochania z pożądaniem, oraz o zdrowie dla tych, którzy borykają się z problemami natury psychicznej.
  4. W środę Popielec, którym rozpoczniemy Wielki Post, czas szczególnego zgłębiania tajemnicy cierpienia i zbawczej śmierci na krzyżu naszego Pana, Jezusa Chrystusa. To również czas wyciszenia i głębszej refleksji nad swoim życiem, jego celem i codziennością. Tego dnia obowiązuje post ścisły. Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem w Dolicach odprawimy  o godz. 11.00 i 18.00, w Pomietowie o godz. 09.00, w Sądowie i Ziemomyślu o godz. 16.00. Niech to będzie dla każdego z nas nie tylko okazja do refleksji nad swoim życiem, osobistego nawrócenia, ale przede wszystkim spotkanie z miłosiernym Bogiem, który po raz kolejny wychodzi nam naprzeciw.
  5. W pierwszy piątek rozpoczętego Wielkiego Postu modlitwą i postem wynagradzajmy Bogu za grzech wykorzystywania seksualnego małoletnich. To bardzo trudny temat, trzeba więc żarliwej modlitwy o nawrócenie sprawców i uzdrowienie dotkniętych tym doświadczeniem.
  6. We wszystkie piątki Wielkiego Postu będziemy rozważać mękę Pana Jezusa w czasie drogi krzyżowej o godz.17.30 dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.15 gorzkie żale z kazaniem pasyjnym.
  7. Zostały zamówione nowe stacje Drogi Krzyżowej do naszej świątyni, bardziej pasujące do wystroju naszego kościoła. Stacje Drogi Krzyżowej będą przywiezione za około trzy tygodnie, jest to droga krzyżowa ręcznie malowana ,w obramowaniu starego złota, wykonana z mocnej masy żywicznej. Koszt wszystkich 14 stacji to 7 000,00 zł.
  8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli. Bardzo serdecznie dziękujemy za posprzątanie kościoła i złożenie ofiar na kwiaty państwu Wiolecie i Donaldowi Kasik, Irenie i Marianowi Niwa oraz Jadwidze i Zdzisławowi Szyszlak, w tym tygodniu bardzo proszę o posprzątanie świątyni kolejne rodziny z ul. Pyrzyckiej.
aktualizowano: 2021-02-14

Pt 17:00
Pomietów Niedz 12:15
DPS Wt 9:00, Sob 9:30